פסל חדש המורכב מסמלי ישראל וארה"ב הונח בכניסה לרמת טראמפ - 0404
פסל חדש המורכב מסמלי ישראל וארה

פסל חדש המורכב מסמלי ישראל וארה"ב הונח בכניסה לרמת טראמפ

פסל חדש מיוחד שנתרם למקום, הונח היום (שני) בסמוך לשלט שבכניסה לרמת טראמפ. הפסל מורכב מתבליט המנורה שנמצא בבית הכנסת העתיק "עין קשתות", ומהנשר המקראי הנמצא גם הוא ב"עין קשתות".

החיבור בין המנורה לנשר האמריקאי, מייצג את הערכים המשותפים והברית בין העמים. התורם ג'רי קלינגר, מייסד האגודה היהודית אמריקאית לשימור היסטורי, תרם את הפסל ואת הרחבה עליו הוא עומד בכניסה לרמת טראמפ – לכבוד הנשיא האמריקאי והכרתו ההיסטורית בריבונות הישראלית, בגולן.

התרומה הינה משמעותית ומחברת את הגולן וארה"ב, שכן ג'רי מעוניין להגדיל את מעגל התומכים והתרומות, לגולן. הפסל הוא פרי יוזמתו ועבודתו של האמן הישראלי-בינלאומי, סם פיליפ. החיבור בין סם לגולן התחזק מאוד בשנה האחרונה, ובמקביל לפסל הוא מקדם מספר יוזמות נוספות בגולן.

ראש המועצה, חיים רוקח: "ההכרה והתמיכה האמריקאית בגולן, מהווה עוגן להמשך התפתחות האזור-לצמיחת ההתיישבות והכלכלית. בעוד כחצי שנה, יקלטו 20 המשפחות הראשונות, ברמת טרמפ, ויקום בגולן, יישוב חדש וחזק. אני מודה לג'רי על תרומתו ומאמין כי שיתוף הפעולה, יביא להשקעות נוספות ולחיזוק הגולן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]