הצעת החוק של שדולת ארץ ישראל: החלת ריבונות בחבלי יו"ש - 0404
הצעת החוק של שדולת ארץ ישראל: החלת ריבונות בחבלי יו דוברות הכנסת

הצעת החוק של שדולת ארץ ישראל: החלת ריבונות בחבלי יו"ש

שבועיים לאחר הראשון ביולי, התאריך שנקבע להחלת הריבונות, משלבים ראשי השדולה החברים בקואליציה ובאופוזיציה ידיים בקונצנזוס – לקידום הריבונות ללא הנחת תשתית להקמת מדינה "פלסטינית".

ע"פ הצעת החוק תוחל הריבונות על כלל מרחבי ההתיישבות ללא הזנחת אף יישוב וללא הפיכת אף יישוב למובלעת. לצד זאת מבקשת ההצעה לייצר מנגנון לשימור השטח הלא-ריבוני, ולמניעת השתלטות ערבית או בינלאומית על שטחים באזור C, שייוותרו לעת עתה מחוץ למפת הריבונות.

ע״פ הצעת החוק תפעל מדינת ישראל למנוע בנייה ערבית בלתי חוקית בשטח, לסלק פשיעה חקלאית או השתלטות על ידי פריסת תשתיות, למנוע כל פעילות בינלאומית שאינה באישור הממשלה ולקדם הסדרי מקרקעין כולל באזור שנשאר מחוץ למפת הריבונות וכן לקדם שמירה על אדמות המדינה באמצעות מרעה, חקלאות או ייעור.

יש לציין עוד כי הצעת החוק מתייחסת גם לצרכים ההומניטאריים של תושבי שטח C שאינם אזרחי מדינת ישראל וקובעת כללים וסייגים לקידומן של תוכניות בנייה עבור תושבים אלה, באישור הקבינט המדיני ביטחוני.

ח"כ חיים כץ, יו"ר מרכז הליכוד ויו"ר משותף בשדולה למען ארץ ישראל בכנסת: "זמן לריבונות הגיע מזמן. אני מקווה שישראל תשכיל לנצל את חלון ההזדמנויות עם האמריקאים ושכל חלקי הממשלה יתגייסו לטובת העניין. ככל שנתמהמה, כך המציאות בשטח תהפוך לסבוכה יותר, כשהמשימה הלאומית למימוש זכותנו ההיסטורית בארץ אבותינו עלולה להיות בסכנה, ואת זה לא נוכל לאפשר".

ח״כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר משותף לשדולת א"י: היה זה לפני מספר שנים מעטות שהשדולה שלנו הניחה על שולחן הכנסת את חוקי הריבונות והפכה את הנושא לאחד המרכזיים על סדר יומה של ממשלות ישראל. לצערנו, הבטחות הממשלה על ריבונות עד כה לא קוימו וההצעה בתוכנית של נתניהו, יוצרת מדינה ערבית דה פקטו בליבה של הארץ. לא לילד הזה פיללנו.

הצעת החוק שהנחנו היום היא הריבונות המיוחלת והיא שתוריד את האיוולת של שתי מדינות לשני עמים מסדר היום. השותפות בין כל גורמי הימין בקואליציה ובאופוזיציה לקידום הצעת החוק הזו היא בשורה ונפעל יחד כדי לקדמה למען המשך התגשמות החזון הציוני".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]