בית המשפט העליון דחה את הערעור - התביעה הייצוגית נגד ההסתדרות נדחתה - 0404
בית המשפט העליון דחה את הערעור – התביעה הייצוגית נגד ההסתדרות נדחתה שלמה מור, 0404

בית המשפט העליון דחה את הערעור – התביעה הייצוגית נגד ההסתדרות נדחתה

בית המשפט העליון דחה הבוקר (שני) ערעור של שני עובדים שהגישו תובענה ייצוגית נגד ההסתדרות, על שגבתה מהם כספים בניגוד לחוק.
התובענה נדחתה על הסף לפני כשנה בבית המשפט המחוזי בירושלים, בלי לקיים דיון לגופן של עובדות וטענות, כשהוא מאמץ את טענת ההסתדרות כי לא ניתן לראות בה 'עוסק' ואת יחסיה עם משלמי מיסיה כיחסי עוסק-צרכן.

השופט מני מזוז הביע בתחילת הדיון הבוקר את דעתו כי אין להעלות על הדעת מצב שלהסתדרות תהיה חסינות מפני הגשת תובענות ייצוגיות בגין כספים שהיא גובה מחבריה.

עם זאת, בחר בית המשפט לדחות את הערעור ללא הנמקה, תוך שהוא מציין כי ייתכן שניתן להגיש תובענה ייצוגית נגד ההסתדרות לא בתור עוסק אלא בתור רשות שלטונית, במסלול שקובע חוק תובענות ייצוגיות.

התובעים, המיוצגים באמצעות עורכי הדין מאיר בוחניק ואריאל ארליך מפורום קהלת, מסרו כי ישקלו לשוב ולהגיש תובענה ייצוגית במסלול שהתווה בית המשפט העליון.

לדברי התובעים: "לא ייתכן שהגוף החזק ביותר במשק, שמתיימר לייצג את העובדים החלשים, וגובה מידי חודש עשרות מיליוני שקלים ישירות ממשכורותיהם בניגוד לחוק, יהיה חסין מפני תובענה ייצוגית. עובד יחיד לעולם לא יעז לתבוע את ההסתדרות על סכומים של כמה אלפי שקלים. התובענה הייצוגית היא כלי שנועד בדיוק למצבים כאלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]