דרעי: ״מתנהלת אכיפת אפלייה נגד הציבור החרדי - קורא לפעול לאכיפה שווה״ - 0404
דרעי: ״מתנהלת אכיפת אפלייה נגד הציבור החרדי – קורא לפעול לאכיפה שווה״ עדינה ולמן, דוברות הכנסת

דרעי: ״מתנהלת אכיפת אפלייה נגד הציבור החרדי – קורא לפעול לאכיפה שווה״

שר הפנים הרב אריה דרעי, קיים הבוקר (שני) ישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, שר הבריאות יולי אדלשטיין ובהשתתפות חברי סיעת ש"ס".

במהלך הישיבה חברי הכנסת של ש"ס התבטאו נגד התנהלות הסגר המבוצעת ללא שם מדיניות להורדת התחלואה.

שר הפנים הרב דרעי אמר "הסגר כמו שהוא ללא שום חבילת סיוע מסביב, לא משיג את מטרתו ופוגע בציבור כולו. לפני שמטילים סגר המדינה צריכה להיערך לחבילת סיוע הכוללת סיוע במזון, שמירה על המבוגרים תוך שימת דגש על פינוי מיידי של החולים", השר דרעי הדגיש "אם אין אפשרות לפנות את החולים אין שום הגיון לעשות סגר".

חה"כ של ש"ס ציינו בכאב את נושא האלימות המשטרתית כלפי המגזר החרדי ואת "היד הקלה" לעומת האוכלוסיה הכללית".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת חה"כ הרב מיכאל מלכיאלי זעם על העובדה בה יש אכיפה ברירנית והביא דוגמא, "בזמן שבביתר אשה מקבלת קנס של 2000 שח, בת"א מחלקים מסכות הציבור שלנו מרגיש נרדף".

יו"ר ועדת הכלכלה הרב יעקב מרגי סיכם את ההרגשה הכללית בציבור החרדי: "במקום קנס השוטרים נותנים אגרוף".

סגן שר הרווחה הרב משולם נהרי אמר בכאב כי "הציבור החרדי – הפך להיות שק חבטות. המשטרה נוהגת באלימות, והחמור מכל שהדבר משליך על בריונים מהציבור שתוקפים חרדים. "אם בארזים נפלה שלהבת מה יאמרו אזובי הקיר"? רוה"מ חייב להתערב ולשים קץ להתעמרות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]