החירשים וכבדי השמיעה יוצאים להפגין: דורשים להבין את הרופאים - 0404
החירשים וכבדי השמיעה יוצאים להפגין: דורשים להבין את הרופאים

החירשים וכבדי השמיעה יוצאים להפגין: דורשים להבין את הרופאים

קשה להאמין, אבל במדינת ישראל של שנות האלפיים, שירותי בתי החולים הציבוריים אינם מונגשים לשפת הסימנים ולתמלול עבור קהילת כבדי השמיעה והחירשים, המונים כ-100,000 איש בישראל.
במהלך משבר הקורונה קרה לא פעם שחירשים וכבדי שמיעה הגיעו לבתי החולים וקיבלו טיפול לקוי, או שלא הבינו את הסברי והוראות הצוות הרפואי, בשל אי ההנגשה של המידע והשירותים לשפת הסימנים ולתמלול.

היום(שני) בשעה 17:00, יפגינו החירשים וכבדי השמיעה מול משכן הכנסת, בדרישה להנגיש את השירותים ומייד. ההפגנה תתקיים בדרישה להנגיש את השירותים הרפואיים לשפת הסימנים כך שגם ציבור החרשים וכבדי השמיעה יוכלו להבין את הוראות הרופאים, וכן שהרופאים יוכלים להבין אותם.

את ההפגנה יזמה הפעילה החברתית החירשת שירלי פינטו. לדבריה: ״הזכות הבסיסית ביותר של האדם – הזכות לבריאות והזכות להבין את הטיפול שהוא מקבל – היא כנראה לא זכות שמגיעה לחירשים וכבדי שמיעה. לצערנו, משרד הבריאות מסרב להנגיש את השירותים בבתי החולים, למרות שהוא מנגיש את השירותים לחמש שפות שונות, רק בשל עמדתו השגויה כי שפת הסימנים היא לא שפה.
מידי יום חירשים מאושפזים מבלי להבין מה הטיפול שהם מקבלים. לא עוד! הגיע הזמן להביא את השינוי ועכשיו, לפני שיתרחש אסון״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]