בשורה לחייבים בהוצאה לפועל: ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק לבטל את שלילת רישיון הנהיגה לחייבים - 0404
בשורה לחייבים בהוצאה לפועל: ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק לבטל את שלילת רישיון הנהיגה לחייבים דוברות ח"כ שלמה קרעי

בשורה לחייבים בהוצאה לפועל: ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק לבטל את שלילת רישיון הנהיגה לחייבים

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק של חה"כ שלמה קרעי, הליכוד, לבטל את הסנקציה של שלילת רישיון נהיגה לחייבים בהוצאה לפועל. מדובר על כ-200 אלף חייבים בהוצאה לפועל אשר רישיונם בסכנת שלילה ואשר חלקם מוכרחים להחזיק ברישיון הנהיגה כדי להתפרנס ולהחזיר את חובותיהם.

ההצעה צפויה לעלות להצבעה בקריאה טרומית ביום רביעי הקרוב.

ח"כ קרעי: "רישיון נהיגה זה לא מותרות. זה כלי עבודה מרכזי של האזרחים. איך אפשר לצפות מאדם להחזיר חוב להוצאה לפועל כאשר נוטלים ממנו את חופש התנועה ומחרימים לו כלי כל כך מרכזי כמו רישיון נהיגה?
אדם שרישיונו מוגבל מתקשה בתפקוד ההורי ובמילוי משימות פשוטות בחיי היום-יום. הקושי מתגבר בייחוד כשמדובר בחייבים תושבי הפריפריה, או אזורים אחרים נעדרי תחבורה ציבורית יעילה ומספקת. הקושי מחריף עוד יותר בתקופה זו של משבר הקורונה והשלכותיה על התחבורה הציבורית.

עוד הוסיף ח"כ קרעי כי:
המצב כיום פוגע פגיעה קשה אף יותר בצעירים ובנהגים חדשים ששלילת רישיונם מחייבת אותם לעיתים בתיאוריה וטסט מחדש, למרות שהמגבלה לא הוטלה כתוצאה מאיכות הנהיגה שלהם. כנ"ל לגבי כיסויים ביטוחיים שמסתבכים במקרים של הפרת הסנקציה.
הצעת החוק לא תפגע באופן מהותי בתפקודה של לשכת ההוצאה לפועל מחד, ומאידך תשפר את תפקודם של חייבים המצויים במצב קשה ממילא, מעצם מעורבותם בהליכי ההוצאה לפועל, ותקל עליהם להחזיר את חובם.

אני מודה לשר המשפטים שדחף לאישור ההצעה ומקווה שביטול הסנקציה יהפוך בהמשך מהוראת שעה להוראת קבע".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]