הישג לראש מועצת שומרון: תקנון הממשלה לא יאושר היום - 0404
הישג לראש מועצת שומרון: תקנון הממשלה לא יאושר היום לשכת ראש הממשלה

הישג לראש מועצת שומרון: תקנון הממשלה לא יאושר היום

לאחר שאמש (מוצ"ש) התריע יוסי דגן מפני אישור תקנון הממשלה בישיבת הממשלה  ללא הסעיף המאפשר החלת הריבונות ללא אישור ראש הממשלה החלופי בני גנץ, היום (ראשון) הודיעה הממשלה כי התקנון לא יאושר היום בממשלה. ההחלטה שהתקבלה היא הישג לראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן לאחר שהתריע מפני אישור תקנון הממשלה ללא סעיף הריבונות. 

דגן: "אני מודה לראש הממשלה על ההחלטה, ומצפה שהתקנון יאושר רק לאחר הכנסת סעיף הריבונות. סעיף 29 בהסכם הקואליציוני המחריג את הריבונות מקבלת הסכמה עם ראש הממשלה החלופי בכל נושא שעולה, הוא אחד ההישגים המשמעותיים וכמעט היחידים של הליכוד במשא ומתן הקואליציוני. לא יעלה על הדעת לוותר עליו".

היום היה אמור להיות מאושר בישיבת הממשלה תקנון הממשלה, ממנו נעדר ביטוי לסעיף 29 בהסכם הקואליציוני, המאפשר לראש הממשלה נתניהו לאשר בממשלה ובכנסת את החלת הריבונות מבלי לקבל אישור לכך מראש הממשלה החלופי בני גנץ, כפי שסוכם בכל שאר הסעיפים במשא ומתן הקואליציוני. הממשלה נדרשה לאשר מחדש את התקנון משום שללא אישור זה אין תוקף משפטי להסכם הקואליציוני.

כעת, לאחר מאבקו של דגן, נדחה אישור תקנון הממשלה למועד אחר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]