שוב חשד להצתה: שריפה משתוללת בבקעת הירדן בין ברוש למחולה - 0404
צילום: דוברות כבאות והצלה

שוב חשד להצתה: שריפה משתוללת בבקעת הירדן בין ברוש למחולה

שריפה משתוללת בבקעת הירדן בין ברוש למחולה בשלוש חזיתות שונות. כמו בכל סוף שבוע בחודשים האחרונים שריפות רבות "פורצות" באופן מפתיע סמוך לישובים יהודיים. יש לציין כי התופעה מתרחשת בכל ימות השבוע אך בסופי שבוע ישנה עליה משמעותית בכמות השריפות ביו"ש ובעוד מקומות ברחבי ארצנו. כך למשל בישובים הר ברכה ויצהר סובלים באופן קבוע מהצתות בכל שישי בלילה ושבת בצהריים.

דוברות כבאות והצלה

יהונדב ליפשיץ, דובר כבאות והצלה יו"ש מסר לחדשות 0404 כי "מידי שבת בשבועות האחרונים אנחנו נחשפים לאירועים חוזרים ונשנים בסמיכות לישובים יהודיים".

גם במקרים שנחשבים מקרי הצתה מובהקים וגם באלה שישנו רק חשד סביר למעשה, כמעט ולא נעצרים חשודים במעשים וטרור ההצתות עובר בשתיקה ולרוב אפילו לא מדווח בכלי התקשורת השונים. 

בשריפה הבוקר פועלים לוחמי אש מתחנה אזורית שומרון לכיבוי השריפה ומדווחים כי אין שליטה בשריפה בשלב זה. בסמוך לחזית הדרומית של האש ישנם בתי אריזה ושטחים חקלאיים.

מטוסים מטייסת "אלעד" נמצאים בכוננות להגיע למקום במקרה הצורך.

דוברות כבאות והצלה

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]