מענקים ותנאי אבטלה משופרים | רה"מ ושר האוצר הציגו את התוכנית הכלכלית החדשה - 0404
מענקים ותנאי אבטלה משופרים | רה

מענקים ותנאי אבטלה משופרים | רה"מ ושר האוצר הציגו את התוכנית הכלכלית החדשה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ הציגו הערב (חמישי) את תכניתם הכלכלית החדשה: "רשת ביטחון כלכלית 2020-2021", תוכנית הסיוע החדשה למשק בעקבות פגיעת הקורונה.

"שר האוצר ואני עבדנו על התוכנית מסביב לשעון, כדי שתקבלו את הכסף כמה שיותר מהר. אנחנו בעיצומה של סערה עולמית ומתגברת שלא תפסח כמעט על אף מדינה", אמר נתניהו בפתח דבריו.

נתניהו השיב לביקורת על ניהול המאבק בקורונה ואמר כי "צריך למצוא את האיזון בין הבטחת הבריאות לפתיחת הכלכלה. ההחלטות מתקבלות בשיטה של ניסוי וטעייה – כך עושות כל הממשלות".

"הצעדים שנקטנו גבו מאיתנו מחיר כלכלי כבד, פתחנו את המשק, במבט לאחור אפשר לומר שהשלב האחרון היה מוקדם מדי. אני לוקח אחריות", אמר ראש הממשלה, "עשינו זאת בגלל שהקשבנו למצוקות שלכם אזרחי ישראל, אני לוקח על עצמי את האחריות. לציבור החרדי: כל ההחלטות מתקבלות על בסיס סטטיסטי. אני שב ומבקש את שיתוף הפעולה שלכם אזרחי ישראל. אנחנו אוסרים חתונות כדי למנוע הלוויות. תתחתנו, אבל בחתונות קטנות.

בשבוע הבא ניתן מקדמות של עד 7,500 ש"ח לבעלי עסקים, זה התשלום המיידי. אם נצטרך נביא עוד תכניות בשבועות הקרובים.

"עבדתי מסביב לשעון כדי להביא היום תוכנית סיוע כלכלי לאזרחי ישראל – לשנה הקרובה – שתביא לכם את הכסף כמה שיותר מהר. אני קשוב למצוקות של אזרחי ישראל. אני מדבר אתכם ורואה את התגובות שלכם. אני נחוש לתת פתרונות לשנה הקרובה. אני עובד יום ולילה בשבילכם.

לגבי שכירים – מובטלים ובחל״ת – דמי האבטלה יגיעו עד 2021. לגבי עצמאיים ובעלי עסקים שנפגעו מהקורונה – מענק מיידי יכנס לחשבון הבנק בשבוע הבא. בלי תנאים חדשים ובלי בירוקרטיה, מיידי. נעביר עוד כסף ונדאג לכולם. ניתן עוד רשת ביטחון לעסקים קטנים וגדולים שנפגעו. 

בשבועות הקרובים נביא עוד תוכניות בכלכלה ובבריאות, כי אנחנו מחוייבים לדאוג לכל אזרחי ישראל וכי הכלכלה שלנו חזקה. אהיה מעורב אישית כל הזמן כדי לוודא שהכסף יגיע אליכם.

אנחנו עושים הכל להימנע מסגר מלא. זה בידיים שלנו. כולנו חייבים לשמור על ההנחיות כדי שנצליח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]