קרן וקסנר: ברק קיבל כסף על שני מחקרים - אחד לא הושלם, אפשטיין לא תרם לקרן אפילו דולר אחד - 0404
קרן וקסנר: ברק קיבל כסף על שני מחקרים – אחד לא הושלם, אפשטיין לא תרם לקרן אפילו דולר אחד עדי כהן צדק

קרן וקסנר: ברק קיבל כסף על שני מחקרים – אחד לא הושלם, אפשטיין לא תרם לקרן אפילו דולר אחד

קרן וקסנר הודיעה לתקשורת כי לאחר בדיקה שביצעה היא מבקשת להכחיש את השמועות בכלי תקשורת שונים על המחקרים שבגינם קיבל אהוד ברק וכן סביב הפדופיל שהתאבד.

מקרן וקסנר נמסר כי: "הודעת הנהלת קרן וקסנר בעניין ג'פרי אפשטיין ובעניין העסקתו של רה"מ לשעבר אהוד ברק: בעקבות פרסומים שגויים ו/או מגמתיים בכלי התקשורת בישראל מבקשת הנהלת קרן וקסנר למסור מידע מהימן ומוסמך ולהעמיד העובדות על דיוקן.

בעניין מעורבותו של ג‘פרי אפשטיין: בוצעה בדיקה חיצונית ובלתי תלויה בנושא: בממצאי הבדיקה שנערכה על ידי משרד עורכי הדין האמריקאי Brown Hill Kegler + Ritter LPA נקבע באופן ברור וחד משמעי שמעורבותו היחידה בקרן היתה כממלא פונקציה אדמיניסטרטיבית בין השנים 1992 – 2007, עד אשר פוטר על ידי משפחת וקסנר כשעלו לגביו חשדות ראשונים על פדופיליה.

תפקידו של אפשטיין היה מוגבל לטיפול במסמכים ובניירת הקשורה בהעברת תמיכתה הכספית של משפחת וקסנר אל הקרן. אפשטיין לא ייסד את הקרן ומעולם לא היה מעורב בקביעת מדיניותה. לאפשטיין לא היה כל תפקיד בהובלת הקרן ופעילותה. לא היתה לו מעורבות כלשהי באיתורם, בדיקתם או בחירתם של המשתתפים בתוכניות הקרן באוניברסיטת הרווארד או בכל מקום אחר.

עוד יודגש, כי בניגוד לפרסומים שגויים או מגמתיים המובאים מפי גורמים בעלי עניין לפגוע בתכנית – ג'פרי אפשטיין לא תרם לקרן אפילו דולר אחד מעולם!!
כפי שנכתב בדו"ח הבלתי תלוי שפורסם במלואו בפברואר 2020, חברי הנהלת הקרן לא זוכרים שאפשטיין נצפה אי פעם במשרדי הקרן או באירוע כלשהו של התכנית או הקרן.

כאמור, לבד מתפקידו המנהלי, לא היתה לאפשטיין כל מעורבות או השפעה על הקרן ופועלה. בעניין העסקתו של מר אהוד ברק ע״י הנהלת הקרן בארה"ב לפני 15 שנה קרן וקסנר היא ארגון ללא מטרות רווח הפועל במדינת אוהיו ארה"ב, העוסק בפיתוח מנהיגות מתנדבת ומקצועית בצפון אמריקה ומנהיגות מקצועית בשירות הציבורי בישראל וזאת מתוך רצון והחלטה של מייסדי הקרן לחזק את המנהיגות בקהילות היהודיות ובמדינת ישראל ממניעים ציוניים. במהלך עשרות שנות פעילותה, העסיקה הקרן אישים ומנהיגים ישראליים בתפקידים שונים.

בתקופה בה ראש הממשלה והרמטכ"ל לשעבר אהוד ברק היה אזרח פרטי שפרש מהשירות הציבורי, ראתה הקרן הזדמנות ייחודית להעסיקו בעבודת מחקר שתניב בסופו של תהליך 2 כתבי יד: הראשון בתחום הלקחים שנצטברו מהסכסוך במזרח התיכון והשני בתחום המנהיגות, לשימושה במסגרת לימודי המנהיגות של הקרן.

מר ברק ביצע והשלים מחקר בין 267 עמודים בנוש א הסכסןך הישראלי – פלסטיני אשר נמסר לקרן כמתבקש. באשר לחלקה השני של העבודה העוסק בנושא המנהיגות, נעשה מחקר והקרן קיבלה לידה תקציר, אך לא קיבלה לידיה כתב יד שלם.

הנהלת הקרן בארה"ב באותה העת )לפני קרוב ל-15 שנה(, לאחר שקיימה בירור, שקלה והחליטה כי יש די בעבודה שנעשתה ובחומרים שקיבלה בפועל על מנת לסיים את הפרויקט ולהצדיק את התשלום.
התשלומים למר ברק דווחו פומבית על ידי הקרן בדוחות מסוג "990" של רשות המסים של ארה"ב לשנים 2004 ו-2006. אנו מבקשים בזאת לשים קץ לרמיזות מכוערות, לספקולציות ולשמועות שנועדו לפגוע בשמה הטוב של הקרן ללא הצדקה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]