השר אלקין הציג מתווה לקיום מבחנים לסטודנטים: "מעכשיו יהיה לכם סדר בלוח הבחינות" - 0404
השר אלקין הציג מתווה לקיום מבחנים לסטודנטים: דוברות הכנסת

השר אלקין הציג מתווה לקיום מבחנים לסטודנטים: "מעכשיו יהיה לכם סדר בלוח הבחינות"

השר להשכלה הגבוהה והמשלימה, זאב אלקין, פנה היום לסטונדטים ובישר על מתווה חדש שלדברי השר עתיד לעשות "סדר בלוח הבחינות" של הסטודנטים.

השר אלקין: "אני שמח לספר לכם שגיבשנו מתווה החרגות למבחנים פרונטליים, מוסכם על כולם, שעבר פה אחד היום בישיבת המל"ג.

המתווה מצד אחד שומר על בריאותם של הסטודנטים ובני משפחותיהם לפי דרישות משרד הבריאות ומצד שני מאפשר למוסדות להשכלה גבוהה לבנות מחדש את לוח הבחינות של הסמסטר הזה בתנאים החדשים ותביא יציבות לסטודנטים ותאפשר להם להערך כמו שצריך למבחנים ולעבור אותם בהצלחה בתקופה לא פשוטה שכולנו עוברים במשבר הקורנה. כדי לעשות לכם סדר אני מצרף לכם את עיקריו:

המתווה מאפשר לקיים בחינות עד לשיעור של 10% מבחנים בנוכחות פיזית. במסגרת החופש האקדמי שלהם, המוסדות יקבעו אילו בחינות להחריג ויעדכנו את הסטודנטים על קיום המבחנים בנוכחות פיזית. בחינות גמר לתואר ברפואה (רישוי) יוכלו להתקיים מעבר ל 10%.

נוכח צו בריאות העם, נדרשה המל"ג לגבש הוראות פרטניות לקיום בחינות בנוכחות פיזית במוסדות (ובהסכמת מנכ"ל משרד הבריאות).

לאור האמור לעיל ובהתבסס על השונות בין המוסדות להשכלה גבוהה והתחומים השונים, לרבות הצורך במתן מענה לאוכלוסיות מיוחדות, ולאחר שהשתכנעה כי על מנת להבטיח רמה אקדמית נאותה יש לאפשר למוסדות במקרים הבאים לקיים מבחנים בנוכחות פיזית במוסד שלא יעלו על 10% (ללא בחינות הרישוי ברפואה שיוחרגו מהמתווה) מסך הבחינות במסגרת הכללים הבאים:
1. המוסדות להשכלה גבוהה יחליטו על הקורסים שיוחרגו.

2. סטודנטים שאין באפשרותם להיבחן בבחינות מקוונות מחוץ לקמפוס – המוסד יאפשר להם להשתמש בתשתיות הקמפוס לצורך השתתפות במבחן המקוון. זאת בתנאי שלא ימצאו בו זמנית בתוך הקמפוס יותר מ 10% מכלל הסטודנטים במוסד.

3. במבחנים שיוחרגו במסגרת ההחלטה הזאת ויתקיימו בצורה פיזית בקמפוס באחריות המוסד לאפשר היבחנות חלופית עד סוף תקופת הבחינות של הסמסטר הזה לקבוצות סטודנטים הבאות:
•סטודנטים עם קשיים בריאותיים (בידוד, חולים מאומתים, קבוצות סיכון )
• קבוצות נוספות של סטודנטים (כגון סטודנטים אשר מתגוררים עם קבוצת סיכון ואחרים) בהתאם להחלטת הנהלת המוסד בהתייעצות עם אגודת הסטודנטים המקומית.

הבחינות יתקיימו בהתאם להנחיות התו הסגול ותחת ההנחיות של משרד הבריאות לעניין בחינות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]