סמוטריץ׳ נגד עמיר פרץ: ״אוי לה למפלגת העבודה שראשה עוצר את פיתוח הנגב״ - 0404
סמוטריץ׳ נגד עמיר פרץ: ״אוי לה למפלגת העבודה שראשה עוצר את פיתוח הנגב״ עדינה ולמן, דוברות הכנסת

סמוטריץ׳ נגד עמיר פרץ: ״אוי לה למפלגת העבודה שראשה עוצר את פיתוח הנגב״

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הבט"פ אמיר אוחנה בבקשה דחופה להורות על המשך הנטיעות של קק"ל באדמות המדינה בנגב, מבלי להיכנע לאיומי הבדווים ולחולשתו העצובה של עמיר פרץ.

תחת הכותרת ״עצירת עבודות נטיעות על קרקע בבעלות המדינה בתוואי נחל יתיר (סמוך לתל שבע) על ידי השר עמיר פרץ״, כתב סמוטריץ׳:

בשנה האחרונה מבצעת הקק"ל נטיעת עצים על ידי לאורך נחל יתיר במטרה לשמור על אדמות המדינה מפני השתלטות בלתי חוקית. תוכנית הנטיעה הינה בסדר גודל של כ-10,000 דונם על אדמות מדינה. זהו מעשה ציוני חשוב מאין כמוהו.

נכון להיום, נטעו קק"ל כ-4,500 דונם, אולם לאחרונה כשהתקרבו הנטיעות לשטח עליו יש לכאורה תביעות בעלות, התבקשו קק"ל על ידי המשטרה לעצור למספר ימים את הנטיעות באזור זה על מנת לבדוק העניין עם התושבים.

הקרן הקיימת לישראל החליטה להמשיך בנטיעות בהתאם לפרויקט על קרקע מדינה סמוכה באזור הנקרא חירבת אל ווטאן (בסמוך לאום בטין) אולם גם שם נאלצו להפסיק ונמסר להם על ידי המשטרה כי לא יקבלו סיוע אבטחתי של המשטרה (בעקבות פניית רשות הבדואים בהוראת השר ככל הנראה).

כנראה שהמשפחות הבדואיות אבו רקייק, אל נבארי, ואבו עסא אשר מנהלות את המאבק על השטח ראו כי טוב, וכי בכל מקום בו הם יאיימו, יוכלו לעצור את העבודות, החליטו שגם בשטח החדש הנטיעות לא לטעמן ואיימו לעורר מהומות ולהפגין (ככל הידוע אף הקימו אוהל מחאה במקום).

לצערי, ואף טענתי זאת לא פעם במהלך שיחות ראש הממשלה להקמת ממשלה עם ח"כ גנץ ומפלגת העבודה, הפקרת הרשות להסדרת הבדואים בידי השר עמיר פרץ, תביא איתה הפקרה וכניעה של ממשלת ישראל לכל לחץ מהמשפחות הבדואיות. ואשר יגורנו בה לנו. השר עמיר פרץ הנחה את ראש הרשות להסדרת הבדואים בנגב לפנות אל המשטרה ולדרוש את עצירת אבטחת הפרויקט דבר שיביא לעצירת הנטיעות בטענה שמבקש לקיים מו"מ עם התושבים על הסדרה, הפסקת הנטיעות אפילו לתקופה קצרה תעצור את הפרויקט לחלוטין.

אני פונה אליך כשר האחראי על המשטרה, להורות למשטרה לא להיכנע לאיומים ולבקשות של הרשות ולהודיע לקק"ל עוד היום על המשך אבטחת הנטיעות כמתוכנן״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]