החל ממחר: התחבורה הציבורית תפעל תחת מגבלות חדשות | לפרטים - 0404
החל ממחר: התחבורה הציבורית תפעל תחת מגבלות חדשות | לפרטים מאת' קיי, ויקיפדיה

החל ממחר: התחבורה הציבורית תפעל תחת מגבלות חדשות | לפרטים

משרד התחבורה פרסם היום (רביעי) את  ההנחיות המעודכנות בתחבורה הציבורית ובתיאום עם משרד הבריאות. עפ"י ההנחיות, התחבורה הציבורית תפעל היום כסדרה, ללא שינוי בזמני הפעילות ובתפוסת הנוסעים. החל ממחר, יום חמישי, ה-09.07.2020, התחבורה הציבורית תפעל תחת ההגבלות הבאות:

* תפוסה של עד 50% ממקומות הישיבה
* פעילות התחבורה הציבורית תסתיים באמצע השבוע בשעה 22:00
* התחבורה הציבורית תפעל עד כניסת שבת ובמוצאי שבת גם אחרי השעה 22:00, בתפוסה של עד 50%
* תתוגבר פעילותם של קווים מרכזיים ובשעות העומס
* רכבת ישראל תמשיך לפעול בהתאם למתווה הקיים של רכישת שוברים מראש
* אוטובוסים שיוצאים ממתחמי הרכבת ימשיכו לפעול גם אחרי השעה 22:00
* בהמשך לסיכום עם משרד הביטחון, חיילים יכולים לנסוע באוטובוסים בימי ראשון עד השעה 12:00 ובימי חמישי החל מהשעה 12:00. בשאר השעות יעלו על היסעים פרטיים בלבד. כמו כן, חיילים יוכלו לעלות לרכבת ישראל בימים ב, ג ו-ד בלבד. ממשרד התחבורה נמסר: "אנו מזכירים לכם כי חלה חובה לעטות מסכת פה ואף בזמן הנסיעה!".

סגן שרת התחבורה, אורי מקלב: "אין דבר המפעיל את המשק יותר מהתחבורה הציבורית – היא המנוע של המשק, ישנם אנשים שלא יכולים לצאת לעבודה או לבקר חולים ללא תחבורה הציבורית. המתווה הקיים כעת הוא הדבר שיכול להביא להפעלת המשק בימים האלה, השינוי מהחלטה הראשונה היא תוספת של חמישים אחוזים בתפוסת האוטובוסים, ללא המתווה הזה מחולל ההדבקה בתחנות היה גדול יותר, אנחנו מדללים את התחנות באמצעות איסוף לאורך הצירים ותגבורי הקווים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]