מנדלבליט: "הכנסת פעלה בחוסר סמכות כשהעניקה חסינות לחיים כץ, ולכן יש לבטלה" - 0404
מנדלבליט: שמעון מלכה, דוברות הכנסת

מנדלבליט: "הכנסת פעלה בחוסר סמכות כשהעניקה חסינות לחיים כץ, ולכן יש לבטלה"

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיב היום (רביעי) לעתירת "התנועה לאיכות השלטון" לבג"ץ, ובהחלטתו קבע: "הכנסת פעלה בחוסר סמכות כאשר העניקה חסינות לחיים כץ בעבירות מתחום טוהר המידות, ולכן יש לבטל את ההחלטה".

היועמ"ש פירט את עמדתו: "המלצת וועדת הכנסת להעניק לח"כ כץ חסינות היא בטלה וחסרת תוקף, ולכל הפחות יש להורות על ביטולה, כיוון שהתקבלה בחוסר סמכות או בחריגה מסמכות, כמו גם תוך אי-סבירות קיצונית וחריגה משמעותית ממתחם שיקול הדעת של ועדת הכנסת, מתן משקל בלתי ראוי לשיקולים בלתי רלוונטיים ואי-מתן משקל ראוי לשיקולים רלוונטיים".

על החלטתו הגיבה "התנועה לאיכות השלטון": "אנו מברכים על עמדתו החדה והנחרצת של היועץ המשפטי לממשלה, ומקווים שבית המשפט הנכבד יאמץ את העתירה של התנועה ואת עמדת היועמ"ש במלואן.

עבירות חמורות מתחום טוהר המידות וניגוד העניינים, שנעשו תוך שימוש במעמד חבר הכנסת, הן לא עבירות שהכנסת יכולה להכשיר בחסות רוב קואליציוני. אוי ואבוי לנו אם הכנסת תהפוך את עצמה לעיר מקלט בה יכולים להסתתר אלו המבקשים לחמוק מאימת החוק".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הגיב על החלטת מנדלבליט ואמר: "אם הכנסת פעלה בחוסר סמכות, למה הגעת לוועדה וניסית לשכנע אותנו במשך שעות ארוכות לצדד בעמדתך?

כחבר הוועדה, אני לא זוכר אפילו משפט אחד שאמרת לגבי זה שכל הדיון הוא בחוסר סמכות…הפסדת במשחק ואתה מנסה לפסול אותו טכנית?"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]