הכנסת אישרה: וועדת החוץ וביטחון תדון בתופעת ההסתננות של מהגרי עבודה מגבול לבנון - 0404
הכנסת אישרה: וועדת החוץ וביטחון תדון בתופעת ההסתננות של מהגרי עבודה מגבול לבנון עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הכנסת אישרה: וועדת החוץ וביטחון תדון בתופעת ההסתננות של מהגרי עבודה מגבול לבנון

מליאת הכנסת קיבלה היום (רביעי) ברוב קולות את הצעתם של חברי הכנסת גדעון סער ואיילת שקד, לקיים דיון בוועדת החוץ והביטחון – בתופעת ההסתננות של מהגרי עבודה מגבול לבנון.

בחודשים האחרונים מסתמן אתגר חדש בגבולה הצפוני של מדינת ישראל, כאשר מסתננים מנסים פעם אחר פעם לחדור לשטח המדינה מגבול לבנון. מספר נסיונות כאלה סוכלו בחודשים האחרונים על ידי צה"ל, וכן סוכלו נסיונות נוספים על ידי צבא לבנון בסיוע 'יוניפיל' בשטח לבנון. באמצע חודש יוני נתפס מסתנן בפאתי שלומי.

ח"כ סער אמר בדיון במליאה כי יש להיות ערניים, ולמנוע המשך נסיונות הסתננות באמצעות סיכול נסיונות החדירה בנחישות הנדרשת. בדבריו במליאת הכנסת, אמר ח"כ סער עוד, כי המשבר הכלכלי החמור בלבנון הפך רבים למובטלים, והוסיף כי גם רבים מהעובדים הזרים במדינה בהם אלפי נתינים סודנים.

סער הוסיף בדיון כי לא סביר שחיזבאללה אינו נותן ידו להסתננות זאת, בצורה כזאת או אחרת, לנוכח שליטתו בשטח הסמוך לגבול. בתום דבריו, סער הציע לקיים דיון בהיבטים המדיניים והביטחוניים של הנושא.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]