מזעזע: 40 כלבים שהוחזקו בתת תנאים בעספיא פונו למתקן מוגן - 0404
מזעזע: 40 כלבים שהוחזקו בתת תנאים בעספיא פונו למתקן מוגן משרד החקלאות

מזעזע: 40 כלבים שהוחזקו בתת תנאים בעספיא פונו למתקן מוגן

מפקחי משרד החקלאות בשיתוף משטרת ישראל חשפו הבוקר (רביעי) בית גידול פיראטי להרבעת כלבים ולמכירתם. במקום נמצאו כ-40 כלבים וגורי כלבים, חלקם נקבות בהיריון, שסבלו מהזנחה קשה וממושכת. כל הכלבים פונו מהמקום והועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות.

בעקבות פעילות משטרתית בעספיא, שאינה קשורה לצער בעלי החיים, הגיעו השוטרים למחסן הנמצא בבעלותו של החשוד ושם מצאו כ-40 כלבים. עם חשיפת הכלבים, הזעיקו השוטרים את השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות על מנת לטפל בכלבים שנמצאו. מן הממצאים הראשוניים עולה כי מדובר בבית גידול פיראטי המיועד להרבעת כלבים ולמכירת גורים. כל הכלבים הוחזקו בתאים קטנים ומוזנחים.

מן הממצאים הראשוניים עולה כי החשוד בשנות ה-60 לחייו מתגורר בחיפה ומחזיק במחסן בעספיא שם מגדל את הכלבים. עם הגעתם למחסן, נדהמו השוטרים לגלות עשרות כלבים מגזעים קטנים, כגון: שיצו, צ'יוואווה, פודל וקוואליר, המוחזקים במקום, והזעיקו את השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות.

עם הגעת צוות של מפקחי יחידת הפיצו"ח ורופאה ווטרינרית מטעם השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות למקום, עלה החשד שמדובר בבית גידול פיראטי למטרות רווח.

משרד החקלאות

משרד החקלאות

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com