ישיבת התכנון של יו"ש נדחתה למועד לא ידוע. יוסי דגן: "כשחוששים להחיל ריבונות מגיעים גם להקפאה" - 0404
ישיבת התכנון של יו שריה דיאמנט

ישיבת התכנון של יו"ש נדחתה למועד לא ידוע. יוסי דגן: "כשחוששים להחיל ריבונות מגיעים גם להקפאה"

ישיבת מועצת התכנון העליונה שהייתה צריכה להתכנס לאשר בניית אלפי יחידות דיור ביהודה ושומרון נדחתה למועד לא ידוע. בין השאר היו צריכות להיות מאושרות להפקדה כ- 400 יחידות דיור בהר ברכה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אומר כי מדובר בשערורייה ובגזלת כבשת הרש: "לא רק שהחלת הריבונות כפי שהובטחה ב 3 מערכות בחירות ברציפות ממוסמסת, ומכניסים עיזים של ריבונות "שני שלבים" וישובים מבודדים, כעת גם בנייה, שהובטח כי תאושר כל 3 חודשים, לא מתקיימת, ובכך מתקיימת הקפאת בנייה בפועל. אנחנו לא נקבל את הזלזול הזה בזכויות האדם הבסיסיות של המתיישבים. הזכות לגדול ולבנות והזכות לחיות תחת שלטון אזרחי ולא שלטון צבאי. בסופו של יום כשחוששים להחיל ריבונות מגיעים גם להקפאה".

ב-2017 הודיע רה"מ נתניהו כי בנייה תאושר ביו"ש 4 פעמים בשנה (כל 3 חודשים) (כלומר שמועצת התכנון העליונה תתכנס כל 3 חודשים) אלא שמאז ה 27.2 לא התכנסה מועצת התכנון העליונה והישיבה שהייתה צריכה להתקיים בסוף חודש יוני נדחתה למועד לא ידוע. מועצת התכנון העליונה קיימה ב 24 לחודש ישיבת של מת"ע קטנה. (עבור אנשים פרטיים ולא ישובים) אולם ישיבה מן המניין לאישור בנייה בישובים לא התקיימה.

הדבר מביא לחשש שלא רק שרה"מ נתניהו ממסמס את הריבונות אלא שהוא אף מביא להקפאת בנייה בכדי לרצות את ארה"ב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]