ברקת הגיש לרה"מ את תכניתו להצלת מקומות העבודה: "הגיע הזמן לשנות גישה" - 0404
ברקת הגיש לרה Tomer Neuberg, Flash90

ברקת הגיש לרה"מ את תכניתו להצלת מקומות העבודה: "הגיע הזמן לשנות גישה"

ח"כ ניר ברקת הגיש היום (שלישי) לראש הממשלה את התכנית הכלכלית שלו להחזרת חצי מיליון עובדים לעבודה. את התכנית גיבש ברקת בשבועות האחרונים בשיתוף עם המגזר העסקי, התעשיינים, בעלי העסקים, העצמאיים וכלכלנים בכירים; והיא כוללת התמקדות בשלושה עוגנים.

העוגן הראשון הינו החייאת העסקים ועצמאיים ע"י סיוע כספי ישיר לעסקים, לפי קריטריונים ברורים, כאשר עסק שהפסיד מקבל לפי מדרגות הסיוע מידי חודש בחודשו בו הוא מפסיד כסף. העוגן השני הוא יצירת תמריצים להחזרת מובטלים, ע"י האצת ביקושים ועידוד המשק לצריכה, זאת באמצעות שיתוף פעולה עם המגזר העסקי. העוגן השלישי הוא מסלול להסבה מקצועית והכשרות לפי צרכי המשק ויצירת תעסוקה מתאימה.

עבור התוכנית יש להקצות כ-28 מיליארד ש"ח בתמיכה ישירה, 50 מיליארד ש"ח לעידוד המשק לצריכה והגברת הרכש הציבורי לתוצרת כחול לבן (כאשר 20 מיליארד ש"ח מתוך תקציב קיים), ו-10 מיליארד ש"ח עבור ההסבות המקצועיות. סה"כ כ- 68 מיליארד ש"ח תוספתי. לפי ברקת, יהיה ניתן לראות את החזר ההשקעה תוך כשלוש שנים, וחלקו אף לפני.

ח"כ ברקת: "ישראל נמצאת בעיצומו של משבר קורונה מתמשך שסופו לא נראה באופק. לצד הפגיעה הבריאותית לא ניתן להתעלם מהנזק הכלכלי שפגע קשות בכלכלה הישראלית ועודנו פוגע ברבים ממשקי הבית והעסקים. הדבר הדחוף ביותר עכשיו הוא לחזק את המשק ולהחזירו במהירות לשגרת כלכלה בריאה, להחזיר במהירות חצי מיליון מובטלים למקומות עבודה ולהציל 120 אלף עסקים הנמצאים בסכנת סגירה.

המדיניות הכלכלית של פקידי האוצר כשלה ואין אופק מתוכנן ומנוהל הנראה לעין, והגיע הזמן לשנות את הגישה. הדרך להחזיר את העובדים היא לחזק את המגזר העסקי, לשלב כוחות מתוך ראיה כלכלית ברורה ולא פוליטית, ולהחזיר את אמון הציבור והעסקים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]