ח"כ סופר: "תקציב החינוך הממלכתי-דתי צריך להיכנס לבסיס התקציב" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ סופר: "תקציב החינוך הממלכתי-דתי צריך להיכנס לבסיס התקציב"

לבקשתו של ח"כ אופיר סופר, וועדת החינוך של הכנסת התכנסה היום (שלישי) במטרה לדון בקריסתו התקציבית של החינוך הממלכתי דתי. במהלך הדיון נציגת משרד האוצר טענה כי "תלמידי החמ"ד מקבלים תקציב גבוה משמעותית מכל מגזר אחר".

לדברים הגיב ח"כ בצלאל סמוטריץ': "תסבירי, תני נתונים. את אומרת משפט חמור. להסתכל במספרים שלמים זה זלזול באינטליגנציה שלנו. תלמיד בחמ"ד לא אוכל אוכל יותר טוב, לא מקבל שום מורים יותר טובים, אין לו שום פריבילגיה, מכוח החמ"ד מלימודי הליבה הכלליים, הוא צריך לקבל אותם. אתם כמשרד האוצר מחויבים לתת את המענה הזה. לא שמעתי את זה אף פעם על בתי ספר ערבים, צ'רקסים ודרוזים".

ח"כ אופיר סופר הוסיף: "החמ"ד הוא חלק מהחינוך הממלכתי במדינת ישראל. מדי שנה מועבר תקציב לחינוך הממלכתי הדתי שנהנים ממנו עשרות אלפי ילדים כאשר חלק לא מבוטל מהם מגיעים מבתים שאינם דתיים. ילד במדינה יהודית שרוצה להתפלל לא צריך ללמוד פחות מתמטיקה להפך – אנחנו מעודדים גם לימוד תורה וגם לימודי ליב"ה. דרוש פתרון מיידי ושתקציב החמ"ד יכנס לבסיס התקציב".

חה"כ הנכנס, אריאל קלנר, הרחיב על פגישת ראשי החמ"ד עם ראש הממשלה, והתחייב בשם רה"מ בנימין נתניהו, שהכסף לחמ"ד ייכנס בבסיס התקציב. בתגובה, ח"כ סמוטריץ' הודיע שיוציא מכתב תמיכה אם זה אכן יקרה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]