החוק לצמצום פיקוח הכנסת על מגבלות הקורונה אושר בקריאה שנייה ושלישית - 0404
החוק לצמצום פיקוח הכנסת על מגבלות הקורונה אושר בקריאה שנייה ושלישית עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת

החוק לצמצום פיקוח הכנסת על מגבלות הקורונה אושר בקריאה שנייה ושלישית

מליאת הכנסת אישרה לפנות בוקר (שלישי) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שתצמצם את פיקוח הכנסת על מגבלות הקורונה, בתמיכה של 29 ח"כים ו-24 מתנגדים, ובתום דיון שנמשך משעות הערב אל תוך הלילה.

על פי החוק, הממשלה תוכל לקבוע תקנות שייכנסו לתוקף מיידי ורק אז יועברו לאישור הכנסת. בדברי ההסבר נכתב: "מדינת ישראל מתמודדת בימים אלה עם גל שני של המחלה. כיום, ישנם בישראל מעל 11000 חולים פעילים במחלה, מספר החולים החדשים המאובחנים מדי יום חצה את רף האלף, נדבקים ושיעור החולים החיוביים מבין כלל הבדיקות, עולה מדי יום.

כמו כן קיימת עלייה במספר החולים הקשים והמונשמים בישראל, ומספר החולים הקשים כיום גדול פי שניים ממספרם לפני שבוע. קצב ההכפלה של הנגיף עומד על 24 ימים לסך כל החולים מתחילת האירוע ו־8 עד 10 ימים לחולים חדשים בכל יום. משמעות הנתונים האמורים היא שאם הקצב הנוכחי ימשיך, בעוד 24 ימים יהיו כשמונת אלפים חולים חדשים בכל יום, וסך הכול יהיו קרוב לשישים אלף חולים. גם אם יישמרו בישראל שיעורי מאושפזים, חולים קשים ונפטרים כמו בגל הראשון, מדובר באלפי מאושפזים, מאות חולים קשים ומאות נפטרים. מצב זה מחייב את הממשלה לנקוט צעדים מיידיים לצורך התמודדות עם התחלואה והתפשטות הנגיף".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]