ההתעמרות בחרדים: השוטרים איימו ובת ה-13 החלה לבכות | צפו בתיעוד - 0404

ההתעמרות בחרדים: השוטרים איימו ובת ה-13 החלה לבכות | צפו בתיעוד

בסרטון שצולם היום (שני) בירושלים, נראים שוטרים מאיימים כי ירשמו קנס לילדה כבת 13 בטענה כי "הלכה ברחוב ללא מסכה". בסרטון הילדה המצוידת במסכה נראית מפוחדת ובוכיה, כאשר עוברים ושבים מתערבים לטובתה, ולבסוף כשנוצרת התקהלות השוטרים עוזבים אותה.

חבר הכנסת הרב ישראל אייכלר הגיב על האירוע: "המשטר החילוני הופך לאנטישמי בצל הקורונה. הציבור החרדי אינו יכול להתגונן נגד הקמים עלינו כגרועים שבאויבים. שוטר שמרגיש גיבור על ילדה קטנה, אינו עושה זאת לבד. הוא מוסת על ידי ממסד אנטישמי של פוליטיקאים, שופטים ואנשי תקשורת אויבי היהודים החרדיים. 

המשטרה איבדה שליטה על איבת השוטרים המוסתים נגד חרדים. אנשים חיים בפחד ואומרים שהמשטרה מסוכנת יותר ממגפת הקורונה. המוני אנטישמים רואה בכל ילד חרדי מפיץ חיידקים פונטנציאלי ולפי זה הם פועלים. ליברמן ולפיד מדברים על אלימות ברחובות בעקבות הקורונה וזאת התוצאה.

אני קורא לראש הממשלה ולשר לביטחון פנים לפטר מיד את השוטרים האכזריים הללו, כדי להעביר מסר שהם לא מייצגים את המדינה. יש להנחות מידית את השוטרים: כל שוטר שיתן דו"ח על מסכה לקטין בגיל כזה יפוטר לאלתר".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בניגוד מוחלט לנטען, השוטרים פגשו בנערה בת 13.5 ברחוב כשהיא ללא מסיכה על פנייה בניגוד לתקנות, אולם לא רשמו לה דו"ח כלל. השוטרים ביקשו ממנה לעטות מסיכה על פניה ושחררו אותה לדרכה. מדובר בעוד פרסום שקרי ומעוות לחלוטין במסגרת קמפיין מגמתי המתנהל בימים אלו נגד המשטרה והשוטרים הפועלים למען בריאות הציבור".

בניגוד לתגובת המשטרה, האירוע תועד בצילום למעלה מחמש דקות (לכתבה זו צורף רק חלק קטן ממנו), והדבר מעיד כי השוטרים לא רק ביקשו מהילדה לשים מסכה, אלא למעשה עיכבו אותה ורק בעקבות ההמולה עזבו את המקום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]