אלקין: "לא אכנע לבריונות של ראשי המוסדות להשכלה גבוהה. זמן לשינוי" - 0404
אלקין: דוברות הכנסת

אלקין: "לא אכנע לבריונות של ראשי המוסדות להשכלה גבוהה. זמן לשינוי"

השר להשכלה גבוהה, ח"כ זאב אלקין, כתב היום (שני) בדף הפייסבוק שלו פוסט בו תיאר את התנהלות הזרועות השולטות במוסדות להשכלה גבוהה, והוסיף כי "הגיע הזמן לשינוי!".

אלקין הרחיב: "לכל מי שחושב שכתבות מוזמנות עם הכפשות אנונימיות ופחדניות ירתיעו אותי ויגרמו לי להיכנע לבריונות של חלק מראשי המוסדות, כנראה שלא מכיר אותי מספיק. אני לא אוותר על ההגנה על בריאות ועל חיי הסטודנטים ובני משפחותיהם. גם בגיל צעיר בזמן פעילותי בברית המועצות ידעתי לעמוד מול איומים והכפשות גדולים מאלה.

מערכת ההשכלה הגבוהה במדינת ישראל יקרה לי לא פחות מאשר לאנשי ור"ה. ואני לא צריך הטפות מוסר מתחסדות כדי להבין מה חשיבותה של מערכת ההשכלה הגבוהה למשק ולחברה הישראלית.
כמי שצמח במערכת ההשכלה הגבוהה והיה בשר מבשרה, בכל תפקיד שהכיהנתי תמיד עמדתי לימינה של מערכת ההשכלה הגבוהה ולימינם של הסטודנטים.

אבל מערכת ההשכלה הגבוהה שאני אאבק למענה היא מערכת שרואה את הסטודנטים והצרכים שלהם בגובה העיניים, שרואה את הסטודנט כלקוח מרכזי של מערכת ההשכלה הגבוהה ולא רק עוד שורה בספר ההכנסות של המוסדות.

אני אאבק על מערכת השכלה גבוהה שיש בה חלוקה הוגנת של התקציבים, שרואה גם את הצרכים של המכללות המתוקצבות והלא מתוקצבות וגם של האוניברסיטאות הצעירות והאוניברסיטאות שבדרך כמו אוניברסיטת אריאל ואוניברסיטת רייכמן בהרצליה.

מי שהתרגלו לשלוט בבריונות במשאב לאומי עצום של 12 מיליארד ש"ח, תוך התעלמות מהצרכים של המשק, מהאינטרסים של הסטודנטים ומרוב המוסדות בתחום ההשכלה הגבוהה צריכים להבין שהגיע הזמן לשינוי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]