דירקטוריון אל על החליט: החברה בדרך להלאמה - 0404
דירקטוריון אל על החליט: החברה בדרך להלאמה יח''צ

דירקטוריון אל על החליט: החברה בדרך להלאמה

דירקטוריון אל על החליט היום (שני) לאמץ את מתווה "ההצלה" של משרד האוצר, בעקבות הקשיים הכלכליים שחוותה לאחרונה החברה.

במסגרת ההחלטה להלאים את החברה, תקבל אל על הלוואה בסך 250 מיליון דולר. בנוסף, החברה תבצע הנפקת מניות בהיקף של 150 מיליון דולר, והמדינה תקנה את המניות שלא יירכשו על ידי הציבור בהנפקה.

בדיווח מיידי לבורסה שחברת אל על הוציאה כעת לגבי ההחלטה של דירקטוריון החברה לגבי המתווה סיוע שנבחר, נכתב: "היום, 6 ביולי 2020, החליט דירקטוריון החברה לבחור במתווה שעניינו קבלת הלוואה בנקאית בסך של 250 מיליון דולר המגובה במרביתה בערבות המדינה וכן ביצוע של הנפקת מניות לציבור בהיקף של 150 מיליון דולר, לפיו המדינה תתחייב לרכוש את המניות שלא יירכשו על ידי הציבור לפי השער הממוצע בחודש מאי 2020 וזאת עד להיקף האמור.

יישום המתווה שנבחר, טעון התקשרות בהסכם מימון, יישום הסדרים בין המדינה והגורם המממן וכן תנאים נוספים, הכוללים, בין השאר, חתימה על הסכמים קיבוציים עם העובדים אשר ישקפו התייעלות נדרשת וכן אישור הממשלה וועדת הכספים של הכנסת.

כמו כן, לצורך ביצוע ההנפקה האמורה נדרש אישור אסיפת בעלי המניות של החברה להגדלת הון המניות הרשום שלה וכן פרסום תשקיף הנפקה על ידי החברה (אשר החברה מעריכה כי יהיה מבוסס על הדוחות הכספיים של החברה לרבעון השני לשנת 2020).

ההחלטה התקבלה לאחר בחינה של מכלול השיקולים והנסיבות הרלוונטיים ביחס לשני מתווי הסיוע שהיו על הפרק. יצוין, כי אין וודאות כי הפעולות והתנאים הנדרשים לצורך יישומו המלא של המתווה, אכן יושלמו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]