דרעי: "הישיבות ששמרו על מתווה הקפסולות הצליחו למנוע את התחלואה" - 0404
דרעי: שלמה מור, 0404

דרעי: "הישיבות ששמרו על מתווה הקפסולות הצליחו למנוע את התחלואה"

שר הפנים אריה דרעי נאם היום (שני) בפתח ישיבת סיעת ש"ס, בה בירך את הרב יוסי טייב שנכנס לכנסת, ואמר: "הוא איש שטח שהוכיח את עצמו והצליח לאחד תחתיו את כולם. אני מברך אותו שיצליח ויזכה לקדש שם שמיים. ציבור הצרפתים בני התורה וציבור העולים והציבור כולו מצפים להצלחתך".

על התפשטות נגיף קורונה אמר השר דרעי: "לצערי, אנחנו נמצאים במצב יותר קשה מתקופת השיא בגל הראשון. האחוזים הגבוהים של הנדבקים בגל הנוכחי מדגישים את המצב הקשה. גם מספר החולים הקשים עולה וזה מדאיג מאד. אם נמשיך בקצב ההדבקה הנוכחי אנו עלולים להגיע לסגר מלא בשבוע, שבועיים הקרובים. זו החלטה קשה מאד ומכאיבה מאד עם משמעויות קשות ביותר, מכיוון שהמשק בחודש מאי חזר כמעט לפעילות מלאה.

לצערי בעלי האולמות ובעלי העסקים הקטנים משלמים היום ביוקר על ההגבלות החדשות אולם לצערנו אין ברירה. הפתרון היחיד למנוע את התפשטות הנגיף הוא להגביל ולצמצם כמה שאפשר ולהקפיד על ריחוק חברתי. הישיבות ששמרו על מתווה הקפסולות הצליחו למנוע את התחלואה".

על המאבק להשארת בתי הכנסת פתוחים אמר השר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ, שר הבריאות וראש המל"ל נעתרו לבקשתי להשאיר את בתי הכנסת פתוחים. לא ייתכן שמסעדות ישארו פתוחות ובתי כנסת שבהם לא אוכלים ושומרים על ההנחיות, יסגרו שוב. בקשתי התקבלה ובתי הכנסת ישארו פתוחים ויוכלו להכיל עד 19 מתפללים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]