מוא"ז שומרון: אם רה"מ יפספס את ההזדמנות לריבונות - נצא לרחובות - 0404
מוא רועי חדי

מוא"ז שומרון: אם רה"מ יפספס את ההזדמנות לריבונות – נצא לרחובות

השבוע קיים ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, כנס חירום לקראת החלת הריבונות עם ראשי הישובים בשומרון, בנוכחות הרב אליקים לבנון רב השומרון, ובני קצובר ממייסדי גוש אמונים וראש המועצה האזורית שומרון לשעבר.

כחלק מהכנס, פרש דגן בפני ראשי הישובים את הסכנות בתוכנית, ובנה יחד עם ראשי הישובים, מתווה יציאה למאבק ברחובות, במידה והחלת הריבונות תהיה סמלית כדבריו: אם ראש הממשלה יראה מפת ריבונות "ישראבלוף" דהיינו, במקום ריבונות על כל הישובים, מפת ריבונות על מספר מצומצם של ישובים, או אם תשורטט "מפת נסיגה" שתשאיר ישובים מבודדים.

"אנחנו אומרים בצורה ברורה" אמר דגן בכינוס החירום "אם ראש הממשלה יעמוד מול האמריקאים אנחנו נגבה אותו. אם ראש הממשלה יראה חוסר עמידה מוחלט, יראה מפה שמבדילה בין ישובים גושים לא גושים, או שיראה מפה שנקראת ישראבלוף, שמהזדמנות הסטורית כזאת להחיל ריבונות על כל יו"ש כמו שאנחנו מצפים או לפחות על שטחי c, על הישובים, על אתרי התנך, על הצירים, על מה שמאפשר להביא מיליון תושבים ולמנוע עקירת ישובים. אם גם דבר כזה הוא מפספס אחרי שנבחר 3 פעמים בבחירות, אנחנו נצא למאבק.

המבחן יהיה בסור מרע שאין הכרה במדינה זרה, ואין הקפאת ישובים, ואין ישובים מבודדים אלא להפך, רוצים לחזק את הישובים. רה"מ לא עושה לנו טובה הוא נבחר 3 פעמים בבחירות על המצב הזה. רה"מ היה כאן בשומרון ואמר אנחנו נחיל ריבונות על כל השומרון, אז מה קרה??

נשיא ארה"ב נמצא חצי שנה לפני בחירות, והבייס שלו אוונגליסטי, לא היה דבר כזה מקום המדינה, שהתרפסו ככה, נכנעו ככה מול האמריקאים, מעבר לעניין של הריבונות עצמה זה כשל ערכי מהמעלה הראשונה".

בני קצובר סיכם את הדיון ואמר: "אי אפשר להיות רגועים רק בגלל הסרבנות הערבית. יש סרבנות? אז התוכנית תקועה. כשהפריעו לנו להאחז בשומרון, דווקא ההפרעות האלה יצרו גל מאבק, היו לנו בסוף עשרות אלפים של פעילים, מאות אלפים של תומכים, 50 אחוז מהם לפחות בגלל עוצמת המאבק, לכל האורך לעגו לנו שדיברנו ככה- מאות אלפים ביוש, היום אנחנו ב"ה חצי מיליון, וממשיכים לגדול ואם לא היו מפריעים לנו היינו מגיעים כבר למיליון, נוצר פה כוח חיות כזה חזק שהעולם נבהל.

אנחנו צריכים לשדר שיש לנו קווים אדומים ושדבר כזה לא יעבור פה, אם אנחנו נהיה בערבות הדדית אין כוח בעולם שיוכל לנו, "עלה נעלה ויכול נוכל לה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]