עו"ד ציאון לשר אוחנה: "אפרים שמיר הסית לרצח רה"מ, כיצד לא נחקר ונעצר?" - 0404
עו דוברות המשטרה

עו"ד ציאון לשר אוחנה: "אפרים שמיר הסית לרצח רה"מ, כיצד לא נחקר ונעצר?"

יו"ר תנועת גדר לחיים, עורך הדין אילן ציאון, שיגר היום (ראשון) מכתב לשר אמיר אוחנה, בעניין "הסתת אפרים שמיר לרצח ראש הממשלה, בנימין נתניהו".

במכתבו כתב ציאון: "אדוני השר לביטחון פנים, שלום, ביום 27.6.20 פרסם מר אפרים שמיר בחשבון הפייסבוק שלו קריאה ישירה לרצח ראש הממשלה ומשפחתו. וכך כתב: "לחסל את הפסיכופת, את אשתו הזונה המופרעת ואת הבן זונה הפרזיט הדוחה אני תוהה אם זו התחלה טובה לשיר".

אם בכך לא די, הרי שמתברר כי הקריאה לרצח ראש הממשלה על ידי שמיר אינה מהווה "פליטת פה" אלא מהלך מכוון הממשיך אמירות חמורות קודמות בכיוון זה מצידו של מר שמיר. כך למשל במקרים קודמים ייחל שמיר למותה של אשת ראש הממשלה (במקומה של נחמה ריבלין ז"ל) ולאחר מכן לחיסול ראש הממשלה ומשפחתו (ע"י השוואה מרומזת למשפחת צ'אוצ'סקו).

בגין מעשיו אלו של שמיר המהווים הסתה ישירה וברורה ואף מתמשכת, לרצח ראש הממשלה ובני משפחתו, הוגשו מספר תלונות למשטרת ישראל לרבות על ידי החתום מטה (כלל לא ברור מדוע צריך בכלל להגיש תלונות למשטרה, שכן היה ניתן לצפות כי במדינה מתוקנת המשטרה תפעל מיוזמתה ותעצור לאלתר את המסית לרצח המנהיג). והנה עד עתה ולמרות התלונות שהוגשו, הרי ששמיר טרם נעצר (!!) ואף לא נחקר (!!!), והמשטרה אינה נוקפת אצבע!!

יתר על כן רצ"ב כנספח מכתב שהוציא החתום מטה למ"מ מפכ"ל המשטרה ביום 1.7.20 והגיע לידיו עוד באותו יום, דהיינו לפני ארבעה ימים ומאז דבר לא נעשה ואפרים שמיר טרם נעצר!! וממיאל טרם נתקבלה תגובה למכתב! מעבר לשערוריה הנוראית בכך שהמשטרה אינה מטפלת כלל במסיתים במישרין לרצח המנהיג, הרי שמתברר אף כי קיימת אפליה חמורה ביותר באכיפת הסתה מסוג זה.

כך למשל מתברר כי אנשים שאיימו ולו באופן מרומז, באמצעות הרשת, על פעילי שמאל או שופטים נעצרו מיד וזאת גם במקרים שאינו מתקרבים בחומרתם להסתה לרצח בה נקט אפרים שמיר. כך למשל מתברר כי תושב באשר שבע אשר העז להשיב לפוסט בפייסבוק של חבר הכנסת עופר כסיף באופן "מאיים" נעצר מיד על ידי המשטרה.

באותו מקרה, אשר אירע לאחרונה, פירסם חבר הכנסת עופר כסיף פוסט ממנו השתמע כי מותר לפגוע בחיילי צה"ל ואותו תושב באר שבע אשר השיב כי גם "בבוגדים אפשר לפגוע" או מילים דומות לכך, מצא עצמו בתוך מחצית השעה במעצר! אין מדובר באוזלת יד של המשטרה. מדובר בהתרת דם של משפחת ראש הממשלה!

ברור לחלוטין כי המשטרה הפכה לכלי בידי הפרקליטות בכדי לרדוף את ראש הממשלה והתומכים בו, והראיות מצטברות לכך מרגע לרגע! אבקש את התערבותך המיידית, אם כי עושה רושם כי אתה נטול סמכויות כליל לאחר שכל סמכויותיך המהותיות הועברו ליועץ המשפטי לממשלה. הודה בכך!

מכל מקום אבקש מענה לשאלות הבאות:

(א) אבקש הסבר ממצה לשאלה כיצד מתאפשר מצב בו משפחת ראש הממשלה נרדפת על ידי אזרחים מבלי שהמשטרה נוקפת אצבע ובה בעת אותן אמירות כלפי שופטים או אישי שמאל זוכות לטיפול חמור? הכיצד טרם נערכה חקירה לאפרים שמיר והלה גם לא נעצר? מה חלקו של מ"מ המפכ"ל בכך ומה חלקו של היועמ"ש בכך?

(ב) האם אינך חש כי בנסיבות הענין נשללו ממך כל סמכויותיך?

(ג) האם בידיך להורות למשטרה לפעול באופן מיידי לטיפול שורש בתופעת ההסתה ברשת לרצח ראש הממשלה ואם לא מדוע? ממי בדיוק מקבלת המשטרה הוראות בענין זה ומי מתיר להערכתך את דמה של משפחת ראש הממשלה. אבקש תשובה כנה ואמיתית ולא תשובה של פוליטיקאי. הדברים אינם יכולים להימשך כך אדוני!

כמו כן, אבקש את התערבותך המיידית בשערוריה זו. הכרחי שקולך יישמע בפרשה זו. עליך לעשות הכל בכדי לגרום למעצרו המייד של אפרים שמיר וכן טיפול שורש משטרתי בכל תרבות ההסתה שהשתרשה כאן. שים לב, גם אם שללו את סמכויותיך חשוב ביותר שתהיה כן עם הציבור ותסביר לו זאת.

ממתין לתשובתך הדחופה. בכוונתי לעדכן את הציבור הרחב במשלוח מכתבי זה כמו גם בהתייחסותך או העדר התייחסות מצידך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]