צה"ל נערך לגל שני: יוחמרו הנהלים, יחידות קרביות יצאו אחת ל-21 ימים | לפרטים - 0404
צה דובר צה"ל

צה"ל נערך לגל שני: יוחמרו הנהלים, יחידות קרביות יצאו אחת ל-21 ימים | לפרטים

מתוך חשש ממשי לגל שני של משבר הקורונה, הערב (ראשון) התקיימה הערכת מצב בהובלת הרמטכ"ל אביב כוכבי ופורום מטכ"ל, בה הוחלט להחמיר את הנהלים במטרה להקטין את שטח המגע של המשרתים עם החברה.

בתוך צה"ל ישנם כעת 208 חולים פעילים במצב קל, כ-5,000 מבודדים. בצה"ל עולים בהיקף הבדיקות: ומגיעים גם ל-700 בדיקות סיום והמעבדה עובדת בצורה מהירה. ביחס ליציאה לחופשות: הרמטכ"ל סיכם כי לא יתקיים עוצר יציאות, אלא שצה"ל עובר ליציאות אחת ל-21 ימים. צה"ל יתיר למפקד היחידה לקבוע מדיניות לאנשי הקבע. בעניין המילואים: ככל הנראה הרמטכ"ל יחליט על עצירת ימי מילואים של אימוני מסגרת גדולים.

בבסיסים יישמר מרחק של שני מטרים, ותיושם הגבלת 10 אנשים בדיון. התכנסויות בשטח יהיו סגורות ל-30 איש, ו-50 איש בשטח פתוח. בחדרי אוכל יתכנסו עד 100 איש, כמובן עם מחיצות וכללים; ובבסיסי ענק יותרו הקלות.

הוחלט לאשר עד 50 משתתפים בטקסים. תבוטל לחלוטין נוכחות של אזרחים בטקסי סיום קורס וקבלת כומתה, ותרודד כניסת אזרחים לבסיסים. בצה"ל עוברים ממצב של 6 אנשים ללא מסכה בדיון, לחובת עטיית מסיכה לכלל המשתתפים בדיון. כמו כן, ממשיכים להשתמש בתחב"צ וגם ברכבת בימי שני-רביעי. בנוסף, מתחילים לגייס בשבוע הזה, ועיקר הגיוסים יתקיימו בתחילת אוגוסט (במתכונת ללא אזרחים).

במסגרת הסיוע למרחב האזרחי בוצע תיאום עם מנכ"ל משרד הבריאות, ועל כן בצה"ל מוסיפים עוד מלוניות כך שבסה"כ יהיו 11, כאשר בימים הקרובים יתווספו כבר 2 מלוניות ראשונות. בצה"ל כבר מסייעים לראשי רשויות, מסיירים יקלרים. ממשיכים לסייע למעבדות של מד"א גם במוקד הטלפוני, ומתוכנן סיוע גם בחקירות האפדימיולוגיות, בסדר גודל של כ-300 איש נוספים – על מנת להרחיב את החקירות. 

בהתייחס למתרחש בעוטף, לאחר הפעלת זוג אזעקות צבע אדום הערב, צה"ל הודיע כי לא יקבל ירי רקטות ויקיים בהמשך הערב הערכת מצב בעניין.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]