ברקת על דחיית הצעתו: "בכל מקרה לא מתכוון למשוך שכר. הכנסת יכולה לתרום אותו" - 0404
ברקת על דחיית הצעתו: Tomer Neuberg, Flash90

ברקת על דחיית הצעתו: "בכל מקרה לא מתכוון למשוך שכר. הכנסת יכולה לתרום אותו"

וועדת השרים לחקיקה דחתה היום (ראשון) את ההצעה לתיקון החוק, שמטרתה לאפשר לחברי כנסת לוותר על משכורתם. התיקון שהציע ח"כ ניר ברקת יחד עם חברי הכנסת מתן כהנא, קטי שטרית, ומיכאל מלכיאלי, אמור היה לאפשר לחברי כנסת המעוניינים בכך לוותר על שכרם, כולו או חלקו, וכן על תשלומים נוספים שאינם שכר היסוד, ולהודיע על כך לחשב הכנסת.

על פי ההצעה, הוויתור על השכר הינו וולונטרי ואינו מחייב את מי שלא מעוניין בכך, והוויתור יהיה תקף לתקופה או לשיעור, כפי שיבחרו בשנה מסוימת. חברי הכנסת יוכלו לתרום את הכספים לקופת המדינה, לטובת הקצאתם לצרכים ציבוריים נדרשים.

ח"כ ניר ברקת אמר בעקבות דחיית התיקון: "צר לי שועדת השרים דחתה את ההצעה שלי לאפשר לחברי כנסת שירצו בכך להפחית אפילו חלק סמלי ממשכורתם.

אמון הציבור בנבחריו מתחיל בדוגמא אישית. זו הייתה יכולה להיות הזדמנות להביע הזדהות וסולידריות חברתית במיוחד בתקופה קשה זו. אני בכל מקרה לא מתכוון למשוך שכר והכנסת יכולה לתרום אותו למטרה טובה שתבחר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]