וועדת הקורונה אישרה: ממחר אירועים יוגבלו ל-50 משתתפים - 0404
וועדת הקורונה אישרה: ממחר אירועים יוגבלו ל-50 משתתפים pixabay

וועדת הקורונה אישרה: ממחר אירועים יוגבלו ל-50 משתתפים

ועדת הקורונה אישרה היום (ראשון) את ההגבלות החדשות על ההתקהלויות באירועים. ע"פ הצו, לחתונות, בר מצוות וברית מילה באולמות וגני אירועים, וכן ברים ופאבים יוכלו להיכנס רק 50 איש. התקהלות אחרת במקום פתוח – 50 איש, והתקהלות אחרת במקום סגור – 20 איש בלבד. הצו יחול החל ממחר (שני) בשעה שמונה בבוקר.

יו"ר הוועדה, יפעת שאשא-ביטון (כולנו בליכוד) דרשה מהאוצר למסור לוועדה ביום רביעי הקרוב את מתווה הסיוע לבעלי האולמות – שיאפשר להשיב לזוגות המתחתנים את המקדמות. בקרוב תערוך הועדה דיון על בעלי עסקים, שטרם קיבלו את המענק המובטח. היא הדגישה כי תדרוש מהממשלה הגדלה דרמטית של מספר הבדיקות, קיצור הזמן בין הבדיקות לתוצאות וקטיעת שרשרת ההדבקה, אכיפה יעילה ומשמעותית – כדי למנוע את הסגר הבא. ובמקביל, הענקת סיוע לבעלי העסקים. "הצו אושר מתוך אחריות לבריאות הציבור – אך לא נעשה חיים קלים לאנשי האוצר לפני שנראה תכנית סיוע ברורה לאנשי העסקים".

שאשא-ביטון הדגישה בדיון כי "מדובר בשעה קשה, הלך הרוח בציבור ברור לכולם, אבל חובה על כולנו לשמור במקביל על הבריאות ועל הכלכלה. ניסינו לבחון את החלת הצו לסוף השבוע, אך העלייה החדה בתחלואה, בחולים המונשמים ובחולים שמצבם קשה, איננה מאפשרת לנו להמתין. ההוראות חייבות להיות ברורות ולא מבלבלות, ובמקביל יש למנף את הבדיקות והחקירות האפידמיולוגיות. יש לנו חובה מוסרית עמוקה לפצות את בעלי האולמות, אנשי האירועים, הקייטרינג והצילום. חייבים סנקציות אמתיות כדי להפוך את האכיפה ליעילה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]