מאות ערבים תקפו יהודים בגזרת מעלה שומרון, אחד המחבלים נורה - 0404
מאות ערבים תקפו יהודים בגזרת מעלה שומרון, אחד המחבלים נורה ערבים

מאות ערבים תקפו יהודים בגזרת מעלה שומרון, אחד המחבלים נורה

בגזרת מעלה שומרון, סמוך לאל מתן, עלו היום (ראשון) מאות מחבלים ערבים על גבעה בה תקפו צעירים חקלאים יהודים, כך נמסר מהצלה ללא גבולות יו"ש.

ארבעה יהודים נפצעו באירוע, ביניהם אחד שנפגע מאבן בראשו. הפצועים פונו ע"י מד"א לבית החולים מאיר בכפר סבא.

במהלך האירוע פתח חקלאי יהודי בירי לעבר המחבלים. כתוצאה מכך, מחבל נפצע באורח קשה. שני מחבלים נוספים נפצעו קל, ומחבל נוסף נפגע מירי באגן.

מהמשטרה נמסר: "מחקירה ראשונית בשטח עולה כי מספר צעירים הגיעו לאזור הוואדי בין שבי שומרון לקרני שומרון. במקום התפתחה קטטה בינם לבין מספר ערבים שעיבדו שטח אדמה. כתוצאה מהקטטה מספר צעירים נפצעו באורח קל (על פי גורמי רפואה), ופונו לבית החולים לטיפול רפואי, כמו כן מהמקום פונה פצוע ככל הנראה מירי. כוחות משטרה וצבא במקום החלו באיסוף ממצאים וגביית עדויות ונפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "מדובר בחקלאים שהותקפו עי למעלה מ-100 פורעים ערבים שהגיעו מכיוון בידיה. הותקפו במוטות באבנים ובסלעים. אלמלא התושייה של אחד החקלאים שהשתמש בנשקו על מנת להגן על חייו ועל חיי חבריו היה מתבצע חלילה לינץ נוראי. ושבעה חקלאים היו נרצחים בדם קר. אני מצפה ממשטרת ישראל להתייחס אליהם כמו אל גיבורים שהגנו על חייהם. לפתוח בהליכים מיידיים כנגד אותם מחבלים שניסו לבצע לינץ ולרצוח 7 חקלאים לאור היום.

הרשות מנסה להשתלט על שטחי c בצורה עבריינית ואלימה והיום בצורה טרוריסטית וחבלנית. צריך להתייחס לאירוע הזה כפי שהוא, כנסיון לינץ כפיגוע לכל דבר ועניין. אני מחזק את ידי החקלאים ומגבה אותם גיבוי מלא. הם נהגו כפי שצריך, בין במעשה החקלאות שלהם ובוודאי בכך שהגנו על חייהם. כך מצופה מאזרח במדינה נורמטיבית".

מועצה אזורית שומרון

מועצה אזורית שומרון

מועצה אזורית שומרון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]