'הרשות החרדית', שתתאם בין כלל תוכניות משרדי הממשלה לצרכי הציבור החרדי - יוצאת לדרך - 0404
'הרשות החרדית', שתתאם בין כלל תוכניות משרדי הממשלה לצרכי הציבור החרדי – יוצאת לדרך אתר הכנסת

'הרשות החרדית', שתתאם בין כלל תוכניות משרדי הממשלה לצרכי הציבור החרדי – יוצאת לדרך

ממשלת ישראל החליטה על הקמת 'הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי במגזר החרדי', בראשות הרשות החרדית החדשה יעמוד סגן השר אורי מקלב. הרשות תוקם במשרד ראש הממשלה – כך שתהיה לה הסמכות לתכלל את כלל התוכניות בין כל משרדי הממשלה תוך שמנכ"ל משרד רה"מ מלווה אישית את הקמתה ופעילותה.

כלל תוכניות משרדי הממשלה בשלב התכנון – יהיו בתיאום ובמעורבות של הרשות החרדית. כל משרד ומשרד ידע את צורכי הציבור החרדי תוך שמירה על אורח חייו. כן תפעל הרשות החרדית להתאמת פעולות הממשלה גם בשלב הביצוע בשטח – בהתאמה לציבור החרדי.  אחד מתפקידי הרשות הראשונים עם הקמתה יהיה טיפול במגיפת הקורונה במגזר החרדי והסברה ייעודית למגזר החרדי.

במטרה לקצר את לוחות הזמנים תוקם ועדת היגוי שתגבש את מדיניות הרשות בתוך 40 יום ותקבע את נהלי העבודה. בראש ועדת ההיגוי יעמוד סגן השר אורי מקלב, לצידו חברים בועדה – מנכ"לי משרד רה"מ ורה"מ החליפי, משרדי האוצר, הכלכלה, התחבורה והיועמ"ש. 

סגן השר אורי מקלב: "זוהי דרך ארוכה ונצרכת בה אנו מתחילים היום בעז"ה, אשר תביא ליוזמות ממשלתיות חדשות לפיתוח כלכלי-חברתי ולשינוי בציבור החרדי מול צרכיו וזכויותיו במשרדי הממשלה והרשויות המקומיות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]