מחר ייגזר דינו של המחבל שרצח את אברהם חסנו ז"ל, המשפחה השכולה דורשת עונש מוות - 0404
מחר ייגזר דינו של המחבל שרצח את אברהם חסנו ז באדיבות המשפחה

מחר ייגזר דינו של המחבל שרצח את אברהם חסנו ז"ל, המשפחה השכולה דורשת עונש מוות

מחר (שני) יינתן גזר דינו של סחבאן אלטיטי, המחבל שרצח את אברהם חסנו הי"ד לפני חמש שנים סמוך לחברון. ביהמ"ש הצבאי יהודה הרשיע את המחבל בהריגה בכוונה תחילה, עבירה המקבילה לרצח. לדיון יגיעו בני משפחתו של חסנו ועו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, בהתאם למגבלות הקורונה.

כזכור, אברהם חסנו נרצח לפני כחמש שנים, בדרום הר חברון לאחר שהותקף באבנים סמוך לצומת אל פאוור ויצא מרכבו כדי לנסות להימלט מההתקפה. במהלך מנוסתו דרס אותו אלטיטי במשאית בה נהג, ונמלט מהמקום. בתחילה הואשם אלטיטי בהריגה בלבד, למרות שבעובדות כתב האישום נכתב כי כשראה את אברהם חסנו האיץ המחבל את משאיתו פגע במנוח וגרר אותו במשך כ-37 מטרים ולאחר מכן נמלט מהמקום.

בעקבות מחאה חריפה של בני משפחת חסנו הוחמר האישום להריגה בכוונה תחילה, עבירה המקבילה לרצח. כאמור, מחר יינתן גזר דינו של המחבל.

לקראת הקראת גזר הדין סיפרה לאה חסנו, בתו של אברהם, על התמודדות המשפחה עם האובדן. "הכאב שמפלח את ליבי כשאני רואה את בני ישן עם תמונה של סבא, אחרי ארבע וחצי שנים. כל תורתו ודרכו היא דרך החסד והאהבה. לא למדנו לשנוא, זה משחית את הנפש… שום שנאה לא תמלא את ליבנו".

באדיבות המשפחה

בתו של אברהם הי"ד דורשת מבית המשפט הצבאי להטיל עונש מוות על המחבל: "אם יפסק גזר דין שהוא לא מוות – נערער ולא נשקוט, עד שנדע שהוא ישלם על השנאה והרוע שבליבו".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בני המשפחה כנפגעי עבירה מסר "מדובר במחבל שניצל הזדמנות לרצוח יהודי. אנחנו מבקשים שביהמ"ש יעניש מחבלים בענישה המחמירה ביותר, כדי למנוע מצב שכל יהודי הופך להיות יעד פוטנציאלי לרצח מזדמן. מחבל כזה ראוי לעונש מוות, ולכל הפחות למאסר עולם למשך כל חייו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]