תקדים: בית משפט השלום עצר פינוי בעל אולם אירועים במרכז הארץ, בשל משבר הקורונה - 0404
תקדים: בית משפט השלום עצר פינוי בעל אולם אירועים במרכז הארץ, בשל משבר הקורונה

תקדים: בית משפט השלום עצר פינוי בעל אולם אירועים במרכז הארץ, בשל משבר הקורונה

בעל אולם אירועים, ממרכז הארץ, הפועל מזה כ-6 שנים בהצלחה, שנפגע כלכלית בצורה קשה מאוד בעקבות משבר נגיף הקורונה, נדהם לגלות כי מספר ימים לפני אירוע בר מצווה שהוזמן אצלו באולם, בעלי הנכס שמהם הוא שוכר את המקום, נעלו את כל דלתות האולם אירועים בשרשראות וניתקו את החשמל.

המעשה של בעלי הנכס הגיע לאחר שבעקבות המשבר הכלכלי הקשה שפוקד את ענף האירועים ובעלי האולמות במדינת ישראל, בעל האולם לא שילם את השכירות בחודשים אפריל ומאי, בשל הוראת הממשלה בעניין איסור עריכת אירועים.

עו"ד בלהה מצגר ועו"ד שלי אדרי, מפירמת עורכי הדין M.M.G & Co, המייצגות את בעל האולם הגישו בקשה דחופה לצו מניעה בבית משפט השלום בפתח תקווה.

בבקשה לצו המניעה נכתב: "עצם העיתוי המוזר שבא לעולם, הקורונה ולאחר שהמשק במדינה בקריסה וביחוד בעלי אולמות אירועים שלא עובדים כבר למעלה משלושה וחצי חודשים לאחר שהמבקש ניסה ומנסה להגיע להסדר". עו"ד שלי אדרי, המייצגת את בעל אולם האירועים: "גם מהמקום הכי נמוך שנקלעים אליו, אסור להתייאש ואני יכולה לספר שזה היה מקום מאוד נמוך, אשר היה קשה מאוד ללקוח שלי.

בעל האולם היה במצב כלכלי שמעולם לא חווה, זאת בנוסף לכוחניות של בעל המבנה שמשכיר לו את הנכס כבר כ-6 שנים ותמיד שילם את השכירות חודש בחודשו וכל תקופה זו מסתכמת בשרשראות ומנעולים מצד בעל הנכס. מאוד עצוב היה לי לשמוע את בעל האולם כה חסר אונים ואסכם במשפט: "גם אם חרב חדה מונחת על הצוואר אל תתייאש מן הרחמים".

בתום דיון, נעתר בית משפט השלום בפתח תקווה, לבקשה והעניק צו מניעה לבעל האולם על מנת שיוכל להמשיך את פעילות אולם האירועים.

עו"ד בלהה מצגר מייסדת ומנכ"לית פירמת עורכי הדין M.M.G & Co: "בעקבות צו המניעה שהעניק השופט לבקשה שהגשנו, אירוע הבר מצווה שתוכנן להתקיים באולם, אכן התקיים במועדו ובשמחה רבה.

חשוב להבין כי בעלי האולמות הם בין הנפגעים העיקריים ממשבר הקורונה וראוי שהממשלה תוציא הנחיות ברורות להתנהלות מול בעלי הנכסים ולא תפקיד את קבלת ההחלטות בידי בתי המשפט בישראל. כמו כן ראוי שהממשלה תזרים כספים לענף שנמצא במשבר עמוק בעל כורחו".

הצו שהעניק בית המשפט קיבל תוקף של פסק דין בהסכם פשרה בין הצדדים וחוזה השכירות יעמוד בתוקפו כל עוד דמי השכירות משולמים, כלומר עד שנת 2024 ולא ניתן יהיה לבטל את החוזה באופן חד צדדי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]