השר צחי הנגבי: "ריבונות על כל הישובים - ללא מובלעות" - 0404
השר צחי הנגבי: רועי חדי

השר צחי הנגבי: "ריבונות על כל הישובים – ללא מובלעות"

השר במשרד ראש הממשלה וחבר הקבינט המדיני בטחוני, ח"כ צחי הנגבי, הצפוי להיות בעוד כחודש וחצי השר לענייני התיישבות, קיים היום סיור מקצועי בשומרון יחד עם יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון.

הנגבי צפוי להכנס למשרד לענייני התיישבות במקומה של השרה הנוכחית ח"כ ציפי חוטובלי שצפויה לעבור ללונדון כשגרירת ישראל בלונדון.

דגן דן עם הנגבי בנושא הריבונות הצפויה ואמר: "אנחנו נמצאים בזמן היסטורי, אנחנו מאוד מוטרדים מהסוגייה, שלא תקום פה מדינת טרור. שמח שמצאנו אצלך אוזן קשבת ורצון לסייע. אנחנו מצפים מראש הממשלה לנסות למנף את ההזדמנות הזו לריבונות אמיתית לא איזה משהו שהוא סוג של חצי חצי. בזמן היסטורי עושים מעשים היסטורים. אני מאחל לצחי הצלחה גדולה בתפקידו למען חיזוק ההתיישבות". 

השר צחי הנגבי אמר במקום: "כשבאים ליוסי להתיישבות ולשומרון אז תמיד יוצאים עם מטען של עוד, עוד חזון, עוד עוצמה, כיף לראות את ההתפתחות ואת העשייה והאנרגיה שאף פעם לא נגמרת.

המשרד שיקום בראשותי יהפוך לאבא ואמא של ההתיישבות וזה מחבר אותנו לחזון של הריבונות. אני התחלתי את החיים הפוליטים שלי כמי שעלה על האנדרטה בימית כדי למנוע פגיעה בהתיישבות הקסומה שהייתה בימית. לא רבים זוכרים היו שם יישובים רבים וקיבוצים ועיר אחת יפהפיה.

אבל המאבק ההוא חיזק את המאבק שלנו על הריבונות ביהודה ושומרון והנה מגיע הרגע שבו אנחנו ממש כטווח נגיעה במימוש של החזון הגדול הזה. הליכוד החליט לא מזמן כזכור יוסי היה בין היוזמים פה אחד, במרכז הליכוד לפני כשנתיים על תמיכתנו בהחלת הריבונות על כל היישובים ביהודה ושומרון זה מה שאני מקווה ומאמין ומשוכנע שראש הממשלה עכשיו מנסה לקדם מול ארהב. בכל מקרה ובכל הסדר שלא יהיה בסופו של דבר עם האמריקאים צריך להקפיד על כמה וכמה דברים. ריבונות על כל היישובים שום לגיטמיציה למדינה פלסטינית וכמובן לוודא שההתיישבות איננה נמצאת במובלעות ולא לפגוע בשום פיתוח העצום ושלא תהיה שום הקפאה בשום יישוב. בעזרת השם נחגוג כשהם יתגשמו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]