התנועה למשילות ודמוקרטיה בעתירה: לחשוף שמות העוזרים המשפטיים ושיוכם לשופטים - 0404
התנועה למשילות ודמוקרטיה בעתירה: לחשוף שמות העוזרים המשפטיים ושיוכם לשופטים שלמה מור, 0404

התנועה למשילות ודמוקרטיה בעתירה: לחשוף שמות העוזרים המשפטיים ושיוכם לשופטים

התנועה למשילות ודמוקרטיה הגישה היום (חמישי) עתירה לחופש מידע לקבלת כל שמות העוזרים המשפטיים במחוז צפון וחיפה, ואת שמם של השופטים שתחתם הם עובדים. 

העתירה באה לאחר שבקשה מקורית בענין שהגיש עו"ד אליעזר סגל בינואר השנה, נדחתה על ידי הממונה לפי חוק חופש המידע בהנהלת בתי המשפט בטענה כי המידע המבוקש מהווה פגיעה בפרטיות. פניה חוזרת של עו"ד סגל בחודש מרץ השנה נדחתה בתחילת יוני, בטענה כי הבקשה כרוכה בהקצאת משאבים ומצריכה עשרות שעות עבודה בפנייה לגורמים שלישיים, אשר יש בהן כדי לשבש את עבודת הרשות ולעכב באופן ניכר את השירות בעבודתה.

העתירה מבקשת להורות להנהלת בתי המשפט למסור את המידע המבוקש לאור ההפרה של הוראות חוק חופש המידע.

עו"ד זאב לב מהתנועה למשילות ודמוקרטיה ציין כי במענה לבקשה המקורית, "מערכת המשפט לא שקלה כלל את העניין הציבורי שבחשיפת המידע וכלל לא ערכה איזון כלשהו בין הזכות לפרטיות ובין עקרונות חופש המידע, האינטרס הציבורי והעניין הציבורי שבחשיפת המידע".

היועץ המשפטי של התנועה, עו"ד שמחה רוטמן מוסר כי דחיית הבקשה לחופש מידע שהגיש עו"ד סגל "הייתה ועודנה תמוהה ביותר. שמו של אדם והיותו מועסק בתפקיד במערכת המשפט אינם מהווים כלל מידע פרטי כהגדרתו בחוק הגנת הפרטיות, וממילא מסירת מידע זה במענה לבקשת חופש המידע אינו מהווה פגיעה בפרטיות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]