ההסתה נגד רה"מ | עו"ד ציאון למ״מ מפכ״ל המשטרה: אינך מתאים לתפקידך באם אפרים שמיר לא ייעצר - 0404
ההסתה נגד רה דוברות המשטרה

ההסתה נגד רה"מ | עו"ד ציאון למ״מ מפכ״ל המשטרה: אינך מתאים לתפקידך באם אפרים שמיר לא ייעצר

על רקע האיומים החוזרים ונשנים על חייו של ראש הממשלה נתניהו מצד אנשי שמאל ואיומים אף על חיי בני משפחתו ואי מעצרו של איש השמאל אפרים שמיר שלח עו"ד אילן ציאון מכתב למ"מ מכפ"ל המשטרה בנוגע לתפקוד המשטרה בפרשת האיומים על חיי משפחת ראש הממשלה.

עו"ד ציאון דרש במכתב את מעצרו המיידי של אפרים שמיר לאחר שהסית לרצח משפחת נתניהו.

כזכור פירסם שמיר לפני כשבוע בחשבון הפייסבוק שלו דברי הסתה קשים וקריאה ישירה לרצח ראש הממשלה ומשפחתו: "לחסל את הפסיכופת, את אשתו הזונה המופרעת ואת הבן זונה הפרזיט הדוחה אני תוהה אם זו התחלה טובה לשיר".

 

במכתבו כתב עו"ד ציאון "אדוני מ"מ המפכ"ל, הכיצד יתכן, כי עד עתה, חרף מספר תלונות שהוגשו למשטרת ישראל, ובכללן תלונה שהגיש החתום מטה במשטרת פתח תקוה, טרם נעצר אפרים שמיר!!?

אם בכך לא די, הרי שמתברר כי הקריאה לרצח ראש הממשלה על ידי שמיר אינה מהווה "פליטת פה" אלא מהלך מכוון הממשיך אמירות חמירות קודמות בכיוון זה מצידו של מר שמיר.

כך למשל, עוד קודם לכן קרא שמיר באופן מרומז לרצוח את ראש הממשלה ומשפחתו. כך למשל כתב שמיר עוד קודם לכן: "שיר המחאה החדש שלי יעסוק במשפחת צ'אוצ'סקו הרומנית וסופה המר, סופם של כל הרודנים בעולם". כולנו יודעים מה אירע למשפחת הרודן הרומני ומדוע כותב שמיר דברים אלו.

זאת ועוד, לאחר פטירתה של נחמה ריבלין ז"ל אשת הנשיא, תהה שמיר"למה לא שרה", דהיינו מדוע לא אשת ראש הממשלה מתה במקומה !

נוכח ניסיונותיו הברורים של אפרים שמיר להביא לרצח ראש הממשלה ובני משפחתו, באמצעות מסע הסתה מכוון תוך ניצול מעמדו כמוביל חברתי וידוען, במטרה לשכנע אנשים אחרים לבצע את זממו, אבקש לשאול אותך אדוני ממלא מקום המפכ"ל מספר שאלות כדלקמן (ואבקש את תשובתך העניינית והמפורטת):

 

כיצד יתכן כי אפרים שמיר טרם נעצר !? האם אתה חושב שמדובר במשחק ילדים!? האם אינך מבין כי אמירות חמורות אלו עלולות לגרום לרצח ראש הממשלה!? מי מקבל החלטות במשטרת ישראל !? האם אתה מקבל אותן? מה חלקו של היועץ המשפטי לממשלה בהימנעות המשטרה מלעצור את אפרים שמיר? מה חלקך בענין זה?  

 

הכיצד יתכן  כי משטרת ישראל מבצעת מעצרים בגין מעשים פעוטים אולם בגין איומים ישירים לרצח ראש הממשלה שוקטת על שמריה?!! (ואין לי כל בעיה לספק לך רשימה ארוכה של מעצרים בגין מעשים של מה בכך)".

 

"מתקבל הרושם כי אינך שולט במשטרה ולמעשה אתה מקבל הוראות מן היועץ המשפטי לממשלה"

עו"ד ציאון מוסיף וכותב כי "כדי לסייע לך בתשובות אני מפנה אותך להודעתך ביחד עם היועץ המשפטי לממשלה מיום 8.3.20, בסך הכל לפני שלושה חודשים. בכתבה בעיתון "כלכליסט" מאותו יום צוין כך: "היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן הודיעו הערב כי המשטרה תפעל נגד גילויי ההסתה ברשתות החברתיות שהתגברו מאד מאז פרסום תוצאות הבחירות. השניים הוציאו הערב הודעה משותפת לפיה שוחחו היום אודות הפרסומים השונים המופצים בימים האחרונים, בין היתר, ברשתות החברתיות, שמכילים, תכנים וביטויים העשויים לעלות כדי עבירות פליליות שונות, לרבות איומים בפגיעה פיזית והסתה לפגיעה פיזית ואף לרצח.

 

על פי הודעתם "היועץ המשפטי לממשלה ומ"מ המפכ"ל מתייחסים בחומרה רבה לכל פרסום שכולל איומים או הסתה לאלימות והם מחוייבים לפעול בשיתוף פעולה בין גופי אכיפת החוק כדי להביא לטיפול מהיר אפקטיבי ונחוש בביטויים המעלים חשד לעבירה פלילית של איומים או הסתה לאלימות… ברור כי לא תהיה כל סובלנות כלפי כל התבטאות שכוללת איומים או הסתה לאלימות או לפגיעה פיזית. בהתאם למדיניות אכיפת החוק החלה על מקרים חמורים מעין אלו, הם ייבדקו ויטופלו לגופם ביסודיות ובמקצועיות".

הרשה לי לומר לך כי הרושם המתקבל מהודעת המשותפת המוזרה ביחד עם היועץ המשפטי לממשלה היא כי אתה כלל אינך שולט במשטרה ולמעשה אתה מקבל הוראות מן היועץ המשפטי לממשלה.

אם כך הדבר אבקש לדעת האם יהיה נכון לומר כי מי ששולט להלכה ולמעשה במשטרת ישראל הם היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות והם הסיבה לכך שהמאיים ברצח על ראש הממשלה אינו נעצר!?

בכדי להמחיש את ההפקרות בה מתנהלת משטרת ישראל, ואת האפליה החמורה באכיפה, אני מפנה אותך לאותו מקרה בו "זורק נעל" על נשיאת בית המשפט העליון, במעין "אקט מחאתי" בלתי מסוכן בעליל וללא שמץ של חשש לחייה של השופטתנעצר באופן מיידי ונגזר עליו עונש מאסר כבד בן שלוש שנים. לזורק נעל!

לפי סולם ענישה זה הרי שאפרים שמיר, המנסה לשדל אחרים לרצוח את ראש הממשלה, היה צריך לקבל מאסר עולם מאחורי סורג ובריח !האם אתה רואה את גודל הביזיון והשערוריה !? .

  
אדוני, ברצוני לשאול אותך האם התנהלותך כפי שהיא משתקפת במכתב זה נראית בעיניך סבירה !? כמו כן, את מי אתה משרת בדיוק !? את מערכת המשפט או שמא את עם ישראל !?

לסיכום מכתבי זה הריני להבהיר לך, כי אם וככל שהדין לא ימוצה באופן מיידי(!!) עם המסית לרצח ראש הממשלה, באמצעות מעצרו המיידי, הבאתו להארכת מעצר עד תום ההליכים והעמדתו לדין, הרי שאז לא ייוותר עוד כל ספק כי אינך מתאים וראוי בשום אופן לשמש בתפקידך וראוי שעם ישראל ידע על כך.

לא יתכן שבתפקידך כראשה של משטרת ישראל תיתן יד לרמיסה ברוטלית של החוק באופן שכזה, להעמדתו בסיכון של ראש הממשלה, ולאפליה חמורה באכיפה !

ודוק, זכותו המלאה של הציבור הרחב לדעת מדוע מתנהלת משטרת ישראל באורח שערורייתי שכזה, ומיהו העומד מאחורי הביזיון המתואר. האם אתה אחראי לכך או שמא היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות הם שמאלצים אותך לנהוג כך.

ככל ומשטרת ישראל לא תחל לבצע את תפקידה באופן מיידי ו/או ככל שלא אקבל תשובות מניחות את הדעת לשערוריה המתוארת, הרי שהציבור הרחב אותו אני מייצג לא ישקוט עד לעריכת בדק בית יסודי במשטרת ישראל ובפרקליטות המדינה בכדי לחשוף כיצד הגענו לתהומות מבישים שכאלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]