פרסום ראשון | הרב הצבאי הראשי עדכן כי מעתה חיילים יצטרכו לאשר פעם בשנה את פטור הזקן - 0404
פרסום ראשון | הרב הצבאי הראשי עדכן כי מעתה חיילים יצטרכו לאשר פעם בשנה את פטור הזקן הרבנות הצבאית

פרסום ראשון | הרב הצבאי הראשי עדכן כי מעתה חיילים יצטרכו לאשר פעם בשנה את פטור הזקן

בהודעה ששלח הרב הצבאי הראשי לרבנים צבאיים והעתק ממנה הגיע לידי חדשות 0404 כתב הרב איל קרים כי "היום הופץ בצה"ל עדכון לפקודת הזקנים.
חשוב להבהיר שבנוגע לגידול זקן מטעמי דת, לא התבצע כל שינוי מהותי: חייל שומר מצוות, שאכן מגדל זקן מטעמי דת, יגיש בקשה לאישור, בהתבסס על המלצת רב היחידה. כאמור, מהבחינה הזו אין כל שינוי מהותי.

להערכתי, הנוהל החדש של אישור מפקד בדרגת סא"ל יקל על חיילים דתיים המבקשים לגדל זקן מטעמי דת, אך בד בבד יוודא באופן הדוק יותר שחיילים אינם מנצלים לרעה את הפטור מטעמי דת, ומקבלים אותו שלא בהתאם לפקודה. זו גם הסיבה לכך שחייל יידרש לאשרר מחדש את הפטור אחת לשנה – כדי לוודא שאין "טרמפיסטים" שקיבלו אישור שלא על פי הפקודה.

בתקופת המעבר שנקבעה לשם מימוש ההוראה החדשה, שכוללת "יישור-קו" כלל צה"לי, יידרשו רבני היחידות לעיסוק מוגבר בנושא, בתיאום עם מפקדי היחידות. אני סמוך ובטוח שכולם ירתמו למשימה, וישתפו פעולה עם המפקדים, כדי לוודא את מימוש זכויות החיילים הדתיים מצד אחד, ומניעת היתרים בלתי מוצדקים מצד שני".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]