ח"כ קרעי קורא לחשיפת הקלטות ותוקף: "מכתבו של נציב הביקורת על הפרקליטות בעייתי ומביש" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ קרעי קורא לחשיפת הקלטות ותוקף: "מכתבו של נציב הביקורת על הפרקליטות בעייתי ומביש"

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד מותח ביקורת על מכתבו של נציב הביקורת על הפרקליטות, דוד רוזן, לדברי קרעי מדובר במכתב "בעייתי ומביש".

קרעי מפרט את הבעיתיות שבמכתב. לדבריו: "לנציב אין שום סמכות בדיקה אמיתית והוא נאלץ להסתמך אך ורק על דבריהם של אותם אנשים שטייחו את פרשת מנדלבליט לאורך כל הדרך.

חוק נציב הביקורת על הפרקליטות שהתקבל בכנסת ה-20, סורס אחרי "טרור" תעסוקתי של ממש מצד הפרקליטות והשאיר את הנציב חסר כח, חסר סמכות, חסר יכולת ביצועית וענישה.
אם לנציב היו שיניים, המינימום שהיה נקבע כלפי כל המעורבים בטיוח הן עבירות משמעתיות.

הנציב מתעלם מכוונות הזדון של ההסתרה, הטיוח, ניגודי העניינים וההתנהלות הפושעת, הן של מנדלבליט וניצן והן של שאר המעורבים. בניגוד למה שהוא אומר (שהרי אין לו דרך לבדוק מלבד להסתמך על מילתם של אלו שהסתירו עד היום), בקלטות המוסתרות יש בעייתיות משמעתית ואף פלילית. כמו כן הוא מתעלם מכך שבית המשפט הוטעה בזדון וגם לאחר מעשה אף אחד לא ניסה לתקנו, תוך הפרה לכאורה של סעיף 416 לחוק העונשין.

הסעיפים במכתבו של רוזן, שלא יכולים לאפשר לאף אזרח לנוח מול השערוריות האלו הם: 44, 46, 49, 69, 70, 72, 78.

הנציב מתייחס בסלחנות כלפי שורה של בעיות אתיות, משמעתיות ופליליות. ניתן להבין זאת לאור חוסר סמכותו ואני מניח חששו, שלא לומר פחדיו, שגורלו יהיה זהה לזה של השופטת בדימוס גרסטל.

השורות התחתונות ממכתב הנציב הם:

1. התיק של מנדלבליט עדיין נמצא ללא עילת סגירה, דבר העומד בסתירה לכשירות הנדרשת מיועץ משפטי לממשלה.

2. שי ניצן ניצל את בקשות מנדלבליט והסתבכויותיו ויצר סחבת עד היום, שיש אפשרות שניצל אותה כדי לקבל כל מה שהוא רוצה, מקצועית, לא מקצועית ואישית, ממנדלבליט – הבוס שלו.

3. ניצן וחביריו בפרקליטות עברו לכאורה על סעיף 416 לחוק העונשין בכך שלא תיקנו את טעויות בית המשפט שהסתמכו על מידע שגוי וכן פעלו בניגוד עניינים חריף ביותר בעצם הדיונים והשיחות שלהם על בקשתו של הבוס שלהם.

העובדה ששי ניצן סירס לחלוטין את הנציבות, הפכה לעובדה מוגמרת. ולראיה, החלטתו של הנציב היא פסק דין בלא גזר דין. הוא מצביע על לא מעט חטאים שביצעו בכירים בפרקליטות, אך לא מטיל עונש. מהטעם הפשוט שאין לו סמכות.

אם דוח של נציב הביקורת על הפרקליטות, שדוברי הפרקליטות מציגים כחיובי מבחינת מנדלבליט וניצן, קובע דברים חמורים כאלו, מה היה קורה אם היתה נפתחת חקירה אמיתית?

מכתבו של רוזן גם מתוזמן להפליא, ומטרתו ככל הנראה להכשיר את החלטתו השערורייתית של מנדלבליט למנוע מראש הממשלה לקבל סיוע למימון הוצאותיו המשפטיות. החלטה שעומדת בניגוד מוחלט לחוות דעתו מלפני שנתיים, מתקבלת בניגוד עניינים חמור של תובע המנסה להחליש את ההגנה והופכת אותו לשופט, לקטגור ולתליין גם יחד.

חקירה אמיתית עכשיו וחשיפת הקלטות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]