הרמטכ"ל כוכבי בטקס סיום קורס קצינים: "מחוייבים לתת לכם גיבוי" - 0404
הרמטכ דובר צה"ל

הרמטכ"ל כוכבי בטקס סיום קורס קצינים: "מחוייבים לתת לכם גיבוי"

טקס סיום קורס קצינים קרביים בבית הספר לקצינים התקיים היום (רביעי) במצפה רמון. דרגות קצונה עונקו לצוערי הקורס. הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק,  מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים, אלוף מוטי ברוך, מפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה גיא לוי, קציני החיל הראשיים, משפחות הבוגרים, חברים ואנשי זרוע היבשה.

לצוערים הוענקו דרגות הקצונה סגן-משנה ודרגותיהם של הקצינים המצטיינים נחשפו על ידי הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי. החל ממחר, עתידים הבוגרים להשתלב בתפקידי הקצונה בכל היחידות הקרביות של צבא היבשה.

הרמטכ"ל, אביב כוכבי: "אנו – מחוייבים לתת לכם גיבוי. לא גיבוי אוטומטי, בטח לא גיבוי עיוור, לא גיבוי על תקלה ברורה, ובוודאי שלא גיבוי על בעיה ערכית, אבל בשגרה, מפקדים עשויים לשגות, ובשדה הקרב הכאוטי והדינמי, מפקדים יכולים לטעות, ואנחנו נגבה אתכם. במקצוע שבו החלטות מתקבלות תחת לחץ ובשניות בודדות, יתכנו טעויות – ונדע לגבות אתכם. זה מכבר הבחנתי בין תקלה לבין שגיאה. במקרה של תקלה נמצה את הדין, ובמקרה של שגיאה נגלה הבנה. אבל שיאו של הגיבוי נדרש בשדה הקרב העירוני, הצפוף, עמוס באויב ופעילי טרור, שהתמקמו במכוון בתוך אוכלוסייה פלסטינית או לבנונית.

אסור שחופש הביטוי יאפשר את חופש הביזוי, ואסור שיפשיט את חיילינו מהגנה. שלחנו את החיילים להגן על מדינת ישראל, תורה של מדינת ישראל בתמורה, להגן עליהם. תדע כל אם, שמסרה גורל בנה בידי מפקדים, שיתנו לו גיבוי כשראוי. כך במלחמה, כך בפעילות המבצעית וכך באימונים ובשגרה".

מפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה גיא לוי: ״קצין הינו אדם משימתי בעל כושר מנהיגות הפועל להגנת המדינה באחריות, שיקול דעת ומתוך תחושת שליחות וממלכתיות. בעל יכולת קבלת החלטות ערכיות ומקצועיות, לרבות תחת לחץ ובתנאי אי ודאות, לממשן חרף כל קושי ולשאת בתוצאותיהן, תוך גילוי יוזמה, נחישות ואומץ לב. מהווה מודל לחיקוי בצה"ל ומופת בחברה הישראלית".

דובר צה"ל

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]