השר כץ הכריז: "לא יועלו מיסים בתקציב הבא" - 0404
השר כץ הכריז: דוברות הכנסת

השר כץ הכריז: "לא יועלו מיסים בתקציב הבא"

שר האוצר, ישראל כץ, הכריז היום (רביעי) כי לא יהיו העלאות מיסים במסגרת התקציב שייקדם, והתחייב כי בתום המשבר כל ענפי המשק יחזרו לפעילות מלאה. השר עדכן כי הוא פועל להעברת תקציב חד-שנתי עד ה-24 בספטמבר, והצהיר כי "לא להעביר עכשיו תקציב זה חוסר אחריות".

השר כץ: "המשרד עובד כרגע חד משמעית על תקציב חד-שנתי, כך גם הנחה ראש הממשלה. הצגנו בפניו שינויים מבניים ומציגים בפניו מחר את התקציב עצמו. אנחנו פועלים לגבש תקציב אחראי, תקציב שבו גם יהיה דגש על דברים מחוללי צמיחה. אני מצפה שהמערכת הפוליטית תתנקה משיקולים פוליטיים ותתמקד בהעברת התקציב.

לא נסגור את המשק, לא ייתכן שבגלל מי שמפר את הכללים יסגרו את כל הענף. אין ענף שייגדע מהעיסוק בישראל. כשיהיה החיסון והפעילות תחזור – גם האירועים, תיירות וטיסות יחזרו. בכל תחום חלק מבעלי העסקים והחברות יורידו חלק מהעובדים, המשימה שלנו היא לבנות כלים להכשרה מקצועית לעובדים ולהסבה". כ"ץ גם פנה לחברות הגדולות ואמר כי הוא מבקש מהן שלא לנצל את המצב לפיטורין.

כץ הזהיר כי אם שר המשפטים, אבי ניסנקורן, לא ישנה את החוק שמאפשר את העברת התקציב עד סוף החודש הבא – ישראל תהיה בדרך לבחירות נוספות: "דיברתי עם יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד, והוא מאמין שהתקציב הכי טוב הוא תקציב חד-שנתי. אם ניסנקורן לא ישנה את החוק שמאפשר תקציב חד-שנתי עד 28 באוגוסט, נלך לבחירות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]