ראש מוא"ז שומרון בהר ברכה: "פה היום היה אמור להודיע רה"מ על ריבונות" | צפו - 0404
צילום: רועי חדי

ראש מוא"ז שומרון בהר ברכה: "פה היום היה אמור להודיע רה"מ על ריבונות" | צפו

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קיים היום (רביעי) הנחת אבן פינה להקמת שכונה חדשה בישוב הר ברכה, בנוכחות: יו"ר מרכז הליכוד ח"כ חיים כץ, ח"כ איילת שקד, הרב מלמד, יו"ר הישוב יוני הישראלי ותושבי הישוב.

באירוע העבירו השלושה מסר תקיף לראש הממשלה, שהבטיח לאורך זמן כי בראשון ביולי (היום) תהיה החלת ריבונות על כל הישובים ביו"ש, כולל אלה שמחוץ למה שמכונה: "גושי ההתיישבות"; וכעת לא ברור אם תהיה החלת ריבונות, והאם לא תהיה החלת ריבונות סמלית.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן: "אנחנו נמצאים פה בהר ברכה הנחת אבן פינה על שם איתמר בן גל, ופה בהנחת אבן הפינה היה אמור להיות ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא היה צריך להניח את אבן הפינה, ולהכריז מכאן על הריבונות על כל מרחבי ההתתיישבות אתרי התנך והמרחבים ביהודה ושומרון. בפועל, אנחנו מקבלים מריחת זמן. נתניהו היה צריך להיות איתנו פה ומכאן מהר ברכה היה צריך להכריז על ריבונות מלאה על כל היישובים בארץ ישראל. אני דורש מנתניהו להחיל ריבונות על כל היישובים הישראלים ביו״ש. נתניהו מורח את הריבונות כבר 10 שנים.

אנחנו אומרים אמירה ברורה, תושבי השומרון, תושבי בנימין, תושבי יהודה, אנחנו, עםישראל, מצביעי הליכוד ומצביעי המחנה הלאומי כולו, אנחנו בונים. אנחנו מצפים ממשלת ישראל לא רק לא להקפיא את הבנייה אלא לעמוד בהבטחת הבחירות ולהחיל ריבוונת מלאה ולא ריבונות ישראבלוף".

יו"ר מרכז הליכוד, חיים כץ: "חבריי, כשאני רואה את רבי הקומות והפנטהאוזים בהר ברכה, אני מבין שאנחנו בדרך הנכונה להפוך את הר ברכה לעיר. אנחנו עשינו את הסדק בקיר. לאף אחד לא יעזור. אנחנו כאן בשביל להפוך את ארץ ישראל על כל חלקיה להיות תחת ריבונות זה אירוע הגמר, אין לנו את היכולת להפסיק. ואם לא יתנו לנו להכנס מהדלת נכנס מהחלון ואני יו"ר מרכז הליכוד ואני שגריר לא רק שלכם, שלנו, נכון שאתם גרים פה אבל אני רואה את עצמי חלק יצוק מכם. אני שגריר שלכם ואעשה כל מה שצריך שלא נחזור לגירוש.

אין לנו הפרילווגיות האלה. בשבילי זו גאווה גדולה לבוא לפה ולראות את הבנייה. כן ירבו. אני קורא לראש הממשלה לא לחכות לא לכחול לבן ולא לאמריקאים, ולהכריז על טיפוחה וסיפוחה של הר ברכה יחד עם כל הישובים ובלי חילופים (חילופי שטחים). מספיק עם השלטון הצבאי שיבואו החוקים והתנאים כמו בקריית אונו וכמו בשוהם. יחד נעשה ונצליח".

ח"כ איילת שקד: היום הוא יום שחשבנו שיהיה יום היסטורי, בסוף הוא רק יום פתיחת החופש הגדול. אבל אני חושבת שיש עדיין חלון הזדמנויות שרוהמ יכול לעשות צעד אמיץ, להיות אמיץ, ולהחיל ריבונות על ההתיישבות ביו"ש מבלי לתת תמורה רק כי זה שלנו ואנחנו לא צריכים לתת שום דבר בעד זה. אני חייבת להגיד לכם שאתמול שמעתי שמועות שהדאיגו אותי מאוד, שיש רצון שתמורת החלת הריבונות אנחנו לא נסכים להעביר שטחים מ-c ל-b.

אני אומרת כאן – זה לא יקרה, אנחנו ננהל נגד זה מלחמה, ואני מקווה שחברי בליכוד יצטרפו אלינו למלחמה הזו. אנחנו צריכים לשאוף והדרישה צריכה להיות להחיל ריבונות על כל שטחי יו"ש, 30% זה המקסימלי מה שאפשר.

אני כן שמעתי שבקעת הירדן ירדה מהפרק. הממשלה הזו צריכה לעשות צעד אמיתי, צעד היסטורי ונכון, ותנצל את העובדה שיש עכשיו ידיד אמיתי בבית הלבן, ותדרוש החלת ריבונות על כל ההתיישבות ביו"ש. לפי תוכנית טראמפ, הר ברכה צריך להיות אחד הישובים שצריך להיות מוקפא, לא יוכל להתרחב, לזה אנחנו לא מסכימים. זה ישוב היום של מעל 2,000 תושבים עם פוטנציאל להגיע למעל 26,000 ואני בטוחה שנזכה להגיע ליום שהישוב הזה יהפוך לעיר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]