השר אלקין: "צו משרד הבריאות לא נתון לשיקול הדעת של המוסדות האקדמיים" - 0404
השר אלקין: דוברות הכנסת

השר אלקין: "צו משרד הבריאות לא נתון לשיקול הדעת של המוסדות האקדמיים"

השר להשכלה גבוהה, זאב אלקין, השתתף הבוקר (רביעי) בישיבה בזום, בה הגיב לטענות בעניין "הפגיעה בחופש האקדמי של המוסדות".

במהלך הישיבה אמר השר אלקין: "צו משרד הבריאות אומר דברים מאוד מאוד ברורים, שאינם נתונים לשיקול הדעת של המוסדות האקדמיים. בכל צו יש פגיעה, כמו לדוגמה בחופש העיסוק, אחרת מה המשמעות של הצווים האלה? לאור המצב הבריאותי קובע צו הבריאות שברירת המחדל היא מבחן מקוון, למעט כמה חריגים.

זה לא תוכנית כבקשתך, ולא מדובר בהמלצה של משרד הבריאות שניתן לצפצף עליה. אני לא מעלה על הדעת שמישהו במוסדות מעוניין לעבור על החוק". השר אלקין הדגיש כי החל מיום ראשון לא ניתן לקיים מבחנים פרונטליים, למעט מקרים חריגים וכי התהליך הזה יעשה בהיוועצות צמודה מאוד עם ראשי האוניברסיטאות.

מיכל נוימן, מ"מ מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה, הסבירה את עמדת המל"ג: "אתמול נכתב צו בריאות העם שמדבר על כך שלא יתקיימו בחינות בנוכחות פיזית של סטודנטים. פנינו למוסדות להשכלה גבוהה וחשוב לציין שיש שונות בין המוסדות, בין התחומים, בין התוכניות ובין שנה א' לשנה ג'. המוסדות, שנערכו מזה זמן להמיר את הבחינות הפרונטליות לעבודות או לבחינות בית, הציעו לנו מתווים.

אנחנו מתכוונים לכנס מחר את המל"ג שידונו בהצעות שהגיעו מהמוסדות ששלחו לנו מתווים. חשוב למערכת שלא יפגעו הסטודנטים וחלילה לא יגררו לימודים שלא לצורך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]