מפקד מרחב איו"ש הנכנס: "הגזרה מספרת את סיפור עם ישראל מראשית ההיסטוריה" - 0404
מפקד מרחב איו דוברות המשטרה

מפקד מרחב איו"ש הנכנס: "הגזרה מספרת את סיפור עם ישראל מראשית ההיסטוריה"

הבוקר (רביעי) התקיים טקס חילופי מפקדים במרחב מג"ב איו"ש של מג"ב. כארבע שנים לאחר שהחל את תפקידו כמפקד מג"ב איו"ש סיים היום תנ"צ יזהר פלד את תפקידו ובכך סיים שירות של ארבעה עשורים במג"ב ופרש לגמלאות. את הפיקוד על מג"ב איו"ש קיבל תנ"צ בריק יצחק.

מפקד המרחב הנכנס, תת-ניצב בריק יצחק, בן 52 נשוי +3, תושב זכריה, קודם לפני כשבוע לדרגת תת-ניצב ובין תפקידיו האחרונים אותם ביצע: מפקד מג"ב עוטף ירושלים, סממ"ר מג"ב איו"ש, מפקד בסא"ר, קצין אג"מ מג"ב ירושלים וסגן מפקד יחידת נחשון בשב"ס.

מג"ב איו"ש הוא המרחב הגדול ביותר במג"ב (מבחינת כמות הלוחמים המשרתים בו) והוא המשתרע על כל שטחי יהודה ושומרון. בין תפקידיו של המרחב אשר פועל תחת פיקוד מרכז הוא שמירה על ביטחונם של התושבים בגזרה, אכיפת החוק והסדר, סיכול הטרור והמאבק בפשיעה. במרחב פועלים כל ארגוני הביטחון תוך שיתוף פעולה פורה ומקצועי למען ביטחון אזרחי ישראל.

הטקס שהתקיים במפקדת מג"ב איו"ש בבית אל נערך בנוכחות: מפקד מג"ב, ניצב יעקוב(קובי) שבתאי, ממ"ז ש"י, ניצב משה ברקת, ממ"ז דרום, ניצב יורם סופר, מפקד פיקוד מרכז, האלוף נדב פדן, סגן מפקד מג"ב, תת ניצב עוזי לוי, מפקד המרחב היוצא, תנ"צ יזהר פלד, מפקד המרחב הנכנס, תנ"צ בריק יצחק, קציני צה"ל, המנהל האזרחי, ספ"כ מג"ב, משפחות, מפקדים, לוחמים ולוחמות.

מפקד המרחב היוצא תנ"צ יזהר פלד אשר פורש היום לגמלאות הוא בן 59 נשוי +4 ובין תפקידיו האחרונים במשטרה: ממ"ר מג"ב ירושלים, ממ"ר מג"ב דרום, ממ"ר מג"ב ערבה.

מפקד מג"ב, ניצב יעקוב (קובי) שבתאי, אמר בדבריו: "מג"ב איו"ש הוקם לפני 53 שנים ומיום הקמתו הוא צלח תקופות מורכבות וביצע משימות בעלות השפעה לאומית תוך שמירה על חוסן ערכי ומוסרי חזק מאין כמותו. מלאכת הפיקוד על הגזרה הזו טומנת בחובה אתגר גדול. זו משימה מורכבת שדורשת תבונה, אורך נשימה ופעילות סביב השעון בכדי להבטיח את ביטחונם של תושבי האזור. יזהר היקר, בדמותך הפיקודית עיצבת דורות של לוחמים ומפקדים ובעמד מרגש זה של פרישה אני מברך אותך ומאחל לך שכל אתגר שתבחר לקחת בהמשך יסומן כהצלחה ותמיד תדע שמג"ב הוא ביתך. בריק, אתה מקבל היום את הפיקוד על מרחב עוצמתי ומשפיע. לאור הכלים שרכשת בדרך והניסיון המבצעי המרשים אני שקט ובטוח להפקיד בידך לוחמים ומפקדים שמוכנים לכל אתגר".

מפקד פיקוד מרכז, האלוף נדב פדן אמר: "יזהר, זהו מעמד מרגש מאוד לנוכח סיום שירותך במג"ב . גזרת איו"ש היא גזרה מאתגרת מאוד שכן בזמן שבגזרות אחרות נערכים ליום מבחן פה המבחן הוא יום יומי. שילוב הכוחות בגזרה זו, המשטרה, מג"ב צה"ל ועוד ארגוני ביטחון הוא שמאפשר את העשייה המבצעית הענפה.
מג"ב איו"ש הוא המרחב הקבוע והיציב ביותר בגזרה והוא מהווה מקור למידה גדול עבור אלו שמגיעים לכאן לפעילות קצרה ולתעסוקה מבצעית מוגבלת בזמן. אתגרים רבים למג"ב איו"ש ועוד מסע ארוך בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל".

מפקד המרחב היוצא, תנ"צ יזהר פלד אמר בדבריו: "עבורי הטקס הזה והמעמד הזה מרגשים מאי פעם. הם לא עומדים רק בסימן של סיום תפקיד אלה בסיומו של שירות של ארבעה עשורים, חיים שלמים בהם שירתתי באמונה ובאהבה את המדינה ואת מג"ב. אני מסיים את שירותי בתחושת סיפוק גדולה של עשייה בחוד החנית בתפקידים מגוונים במג"ב לצד לוחמים ומפקדים מהשורה הראשונה.

עם כניסתי לתפקיד מפקד המרחב הקדשנו זמן ומחשבה לעתיד, גיבשנו חזון ויעדים ויצאנו לדרך. פעלנו כמפקדת משימתית במבצעים לאומיים, ניהלנו מערכה למיגור תופעת השהייה הבלתי חוקית, שימשנו כזרוע של המשטרה בשטחי יו"ש בכל הנוגע לאיתור דרושי החקירה והעבריינים שנמלטים לשטחים, הקמנו את גדוד תלם בחברון, הקמנו יחידת חקירות ומודיעין ראשונה מסוגה ובעיקר עשינו את המוטל עלינו והמצופה מאיתנו והוא שמירה על ביטחונם של אזרחי ישראל".

מפקד המרחב הנכנס, תנ"צ בריק יצחק, אמר: "בגאווה גדולה וביראת כבוד אני מקבל היום את הפיקוד על מג"ב איו"ש. מרחב זה אינו זר לי שכן ביצעתי את תפקיד סגן מפקד המרחב לפני כארבע שנים ואני ער לתרומתו של המרחב לביטחון מדינת ישראל. זוהי גזרה ייחודית המספרת את סיפורו של עם ישראל מראשית ההיסטוריה ולנו הזכות לשרת בה ולהגן עליה. המציאות הביטחונית המשתנה מחייבת אותנו בעמידה איתנה, במתח מבצעי גבוה, בעירנות ובאחוות לוחמים שתתגבש בשגרה ותוכיח עצמה בשדה הקרב. מפקדים ולוחמים יקרים, אני רואה בכם פיקדון יקר ערך, זכות קיומו של החיל, מקור כוחו ועוצמתו. אני מודה לך יזהר על התקופה בה פיקדת על המרחב ומאחל לך בהצלחה בדרכך החדשה".

דוברות המשטרה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]