ראש מועצת שומרון: "הריבונות הופכת לפארסה. הססנות רה"מ מזמינה לחצים מהבית הלבן" - 0404
ראש מועצת שומרון: מוא"ז שומרון

ראש מועצת שומרון: "הריבונות הופכת לפארסה. הססנות רה"מ מזמינה לחצים מהבית הלבן"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר הבוקר (רביעי) כי הוא חושש מאיבוד ההזדמנות היסטורית להחלת ריבונות על מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון, והוסיף: "ההססנות של נתניהו היא זו שמזמינה את ההתנגדויות של האמריקאים, האירופים ושאר המתנגדים. בגין החיל ריבונות על רמת הגולן ביום אחד, העביר שלוש קריאות בכנסת ולא נתן לאף אחד הזדמנות בכלל להתנגד לתכנית שלו, לצערי עם ראש הממשלה נתניהו זה לא כך. אנחנו שומעים כבר שנה וחצי על הריבונות מבלי שקורים דברים בשטח, היום הזה הפך לפארסה אחת גדולה".

בנוסף ציין כי דגן כי הוא חבר ליכוד, וכי הוא בחר בראש הממשלה בנימין נתניהו בכל שלוש מערכות הבחירות האחרונות, וציפה יחד עם תושבי יהודה ושומרון והציבור הרחב בארץ לקיום ההבטחה של רה"מ: "ליכוד זה ריבונות מלאה, ליכוד זה לא לחכות להנחיות מהבית הלבן, ראש הממשלה נבחר שלוש פעמים בשנים האחרונות על בסיס הריבונות, אני דורש מנתניהו לממש את הבטחותיו".

דגן אמר כי הדבר היחיד שמאיים על המשך שלטון המחנה הלאומי בראשות נתניהו, הוא ריבונות "ישראבלוף": "אני אומר את זה בחשש כי אני רוצה את המשך השלטון הזה צריך להדגיש, מסמוס הריבונות או תכנית ריבונות ישראבלוף כאילו סמלית, או תכנית שלבית ארוכה מאוד עלולה להביא לפירוק המחנה הלאומי".

דגן סיכם כי הוא פועל למעלה מ-7 שנים בנושא, יחד עם חברים נוספים ובראשם יהודית קצובר ונדיה מטר, שהקימו את תנועת הריבונות; והמכנה המשותף הוא שכל אותם אנשים שפעלו והעלו זאת לסדר היום, בשעה שרוב הפוליטיקאים אמרו כי זה הזוי: "הם עכשיו אותם האנשים שמציבים גם את הקווים האדומים כי מאותה סיבה שהם רוצים שתהיה ריבונות לשמור על ישראל הם רוצים ריבונות בלי שתפגע בבניין ארץ ישראל, אני אומר לראש הממשלה, חזק ואמץ, תהיה בגין, החל ריבונות מלאה עוד היום. ריבונות אמיתית על כל היישובים על כל אתרי התנך על כל הצירים והכבישים, ולא ריבונות ישראבלוף".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com