לוין על דו"ח נציב תלונות הציבור: "אין הבעת אמון גדולה יותר" - 0404
לוין על דו עדינה ולמן, דוברות הכנסת

לוין על דו"ח נציב תלונות הציבור: "אין הבעת אמון גדולה יותר"

הכנסת מציינת היום (שלישי) לראשונה את 'יום נציב תלונות הציבור', שנערך ביוזמת יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין ומבקר המדינה ונציב תלונות הציבור מתניהו אנגלמן, במסגרתו הוגש כעת ליו"ר הכנסת הדו"ח השנתי מס' 46 לשנת 2019 של נציב תלונות הציבור.

יו"ר הכנסת יריב לוין: "זהו יום מיוחד משום שאנחנו יוזמים ופותחים היום מסורת של ציון יום מיוחד שיעסוק בנציבות תלונות הציבור. אין הבעת אמון גדולה יותר ממספר התלונות העצום שהגיע לנציבות, יש כאן אמירה עוצמתית מאוד. פעולות הנציבות באות יחד עם הפעולות שנעשות כאן בכנסת בוועדה והמחלקה לפניות הציבור ויחד אנחנו נותנים את המענה לציבור. העובדה שהנציבות היא חלק ממשרד המבקר נותנת תוקף, יכולת פעולה ותורמת לאמון ולביטחון שהציבור רוכש בהגשת התלונה ובטיפול בה.

אני מודה לכל העוסקים במלאכה החשובה הזאת ואומר בצורה ברורה לא תיתכן מדינה דמוקרטית בלי שיש לאזרח כתובת יעילה לפנות אליה כאשר נעשה לו עוול. מוסד המבקר ונציבות תלונות הציבור הם כתובת ראויה שעושה עבודה חיונית לטובת הפונים ולטובת הדמוקרטיה הישראלית".

מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור מתניהו אנגלמן: "אני מתכבד להגיש היום את הדו"ח הארבעים ושישה של נציב תלונות הציבור. הדו"ח סוקר את פעילותה של נציבות תלונות הציבור בשנת 2019, ומסכם את תלונות הציבור בעשור האחרון. בשנת 2019 קיבלנו למעלה מ-14,200 תלונות מהציבור ובעשור האחרון כ-147,000 תלונות סך הכל.

דו"ח זה הוא דו"ח נציב תלונות הציבור הראשון המוגש בתקופת כהונתי כמבקר המדינה ונציב תלונות הציבור. יש חשיבות רבה להגברת הפעולות להנגשה של הנציבות ולחשיפה של פעילותה לחברה בכלל ולאוכלוסיות הראויות לקידום בפרט. היום יתקיים לראשונה יום נציב תלונות הציבור הלאומי  בכנסת, ואני מברך על כך ומודה ליו"ר הכנסת על שיתוף הפעולה בנושא זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]