אושר סופית: מענק הסתגלות לבני 67 ומעלה שנפלטו משוק העבודה עקב הקורונה - 0404
אושר סופית: מענק הסתגלות לבני 67 ומעלה שנפלטו משוק העבודה עקב הקורונה גדעון שרון, דוברות הכנסת

אושר סופית: מענק הסתגלות לבני 67 ומעלה שנפלטו משוק העבודה עקב הקורונה

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק מענק הסתגלות מיוחד לבני 67 ומעלה (הוראת שעה – נגיף הקורונה החדש), התש"ף-2020. בקריאה שלישית תמכו 32 תמכו ללא מתנגדים.

ההצעה קובעת כי המענק שניתן לבני 67 פלוס שפוטרו או הוצאו לחל"ת בתקופת הקורונה ואינם זכאים לדמי אבטלה בשל גילם, יינתן עד אמצע חודש אוגוסט. המענק, שגובהו עד 4,000 ש"ח בחודש, ניתן בחודשים מרץ, אפריל ומאי במסגרת תקנות לשעת חירום שכעת מבקשת הממשלה להאריך את תקופת הזכאות בחקיקה.

החל מכניסת החוק החדש לתוקף, המענק לא יחושב כהכנסה לעניין כל דין, מה שמבטל את קיזוז סכום הקצבה אל מול זכאות לקצבאות הביטוח הלאומי.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: הגבלות שהוטלו בעקבות משבר הקורונה לא אפשרו לקיים שגרת עבודה רגילה. בעקבות זאת מעסיקים רבים הוציאו את עובדיהם לחופשה ללא תשלום או, לחלופין, פיטרו את עובדיהם. יצוין כי מיום ט' באייר התש"ף (3 במאי 2020) הסירה הממשלה חלק ניכר מהמגבלות על מקומות העבודה, ואולם חיפוש עבודה של בני 67 ומעלה היא סוגיה מורכבת בשל היותם קבוצת סיכון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]