בניגוד להחלטת קבינט הקורונה: אלה המוסדות האקדמיים שימשיכו לקיים בחינות בקמפוסים - 0404
בניגוד להחלטת קבינט הקורונה: אלה המוסדות האקדמיים שימשיכו לקיים בחינות בקמפוסים ויקיפדיה

בניגוד להחלטת קבינט הקורונה: אלה המוסדות האקדמיים שימשיכו לקיים בחינות בקמפוסים

בניגוד להחלטת קבינט הקורונה הבוקר (שני) כי על בחינות סמסטר ב' בשלל המוסדות האקדמיים להתקיים באופן מקוון; חלקם החליטו שלא להיצמד להוראה ולקיים את המבחנים בקמפוסים, על אף סיכון ההדבקה. זאת בתקופה שנתוני התחלואה במסגרת משבר נגיף הקורונה הולכים ומחמירים, תוך חשש ממשי להתפרצות של גל שני.

אף שהוחלט כי במקרים חריגים שבהם לא ניתן לקיים בחינות באופן מקוון, יתואם "מנגנון החרגה" לאישור בחינות פרונטליות באישור המועצה להשכלה גבוהה ומשרד הבריאות; נראה כי חלק מהאוניברסיטאות והמכללות כבר גיבשו מדיניות ביחס לכל הבחינות שתוכננו להתקיים במוסדותיהם.

מטעם אוני' חיפה נשלחה לפני זמן קצר הודעה לסטודנטים, בה פורטה החלטתה: "לאור ההחלטות האחרונות של קבינט הקורונה, אוניברסיטת חיפה בוחנת את המשך מתווה בחינות הסמסטר. בשלב זה, מתווה בחינות הסמסטר ממשיך כרגיל. 

הבחינות שנקבע כי יתקיימו בקמפוס ממשיכות להתקיים בקמפוס פי שנקבע. ככל שיהיו שינויים במערך הבחינות, נעדכנכם בהמשך. בהצלחה בבחינות". מאוניברסיטת חיפה לא נמסרה תגובה נוספת.

להחלטתה הצטרפו מוסדות נוספים, ביניהם האוניברסיטה העברית, אוני' ת"א, אוני' אריאל, מכללת הגליל המערבי בעכו והמרכז האקדמי רופין; שבהודעתם לסטודנטים נכתב: 

מייל האוני' העברית

מייל אוני' ת"א

הודעת אוני' אריאל

מסרון מכללת הגליל המערבי בעכו

מייל המרכז האקדמי רופין

על הדברים הגיבה חברת הכנסת קטי שטרית: "אני מברכת על החלטת קבינט הקורונה לעבור למתכונת של מבחנים מרחוק במוסדות להשכלה גבוהה כדי למנוע הדבקה המונית.

אני קוראת לראשי האוניברסיטאות לכבד את החלטת השרים ולהתקדם למאה ה-21. יש דרכים חלופיות לקיים מבדקים ללא חשש לטוהר הבחינות. טכנולוגיה היא לא מילה גסה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]