רה"מ ושר האוצר הודיעו על חבילת פיצויים חדשה: 2 מיליארד ש"ח לעצמאים ולעסקים - 0404
רה

רה"מ ושר האוצר הודיעו על חבילת פיצויים חדשה: 2 מיליארד ש"ח לעצמאים ולעסקים

רה״מ בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ החליטו היום (שני) על תכנית חדשה לסיוע למגזר העצמאים והמגזר העסקי שתצא לפועל בימים הקרובים. התכנית, שהיקפה 2 מיליארד ש״ח, כוללת מענקים מיוחדים עד לגובה 400 אלף ש״ח, לעסקים שמחזורם עד 20 מיליון ש״ח שנפגעו בהיקף של 60% לפחות בחודשים מאי – יוני, עד לגובה 15-10% מהמחזור.

כמו כן הוחלט כעת להוסיף עסקים עד למחזור של 100 מיליון ש״ח ,שנפגעו בהיקף של 80% לפחות בחודשים אלה. עצמאים עד למחזור של 300,000 ש״ח בשנה יקבלו גם הם מענק נוסף כפול בהיקפו ביחס לפעימה הקודמת. בנוסף לכך ישונו הקרטיריונים לקבלת מקדמות מ 20% ל 40%, ביחס לפעימה הקודמת.
כמו כן הוחלט להמשיך ולתת מענק גבוה יותר לעסקים ששימרו עובדים למרות הפגיעה הקשה. תוכנית זו היא חלק מהמדיניות הכוללת לניהול המשבר, כאשר לצד האצת המשק אנו מוודאים כי השכירים, העצמאים והעסקים שנזקקים לכך יקבלו את המענה המתאים.

רה״מ ושר האוצר ציינו כי מטרת התכנית היא לאפשר הזרמה מיידית של סכומי כסף משמעותיים לעצמאים ולמגזר העיסקי, ללא עיכובים וחסמים מיותרים, ובכך לסייע להם לעבור את תקופת המשבר: "אנו מוודאים כי השכירים, העצמאיים והמגזר העיסקי יקבלו את הסיוע המתבקש. כל זאת לצד המשך קבלת המענקים בסך 7500 ש״ח על כל עובד שיוחזר לעבודה. במקביל יוגשו בקרוב תקציב המדינה וחוק הסדרים מקיף, שילווה בתחרות מול המונופולים הגדולים וברפורמות והסרת חסמים ורגולציה, שיסייעו לפעילות העסקית ויביאו לצמיחה מחודשת של המשק".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוסיף: "אני קשוב לכאב שלכם. אני שומע את הזעקות שלכם. סיכמתי היום עם שר האוצר על הזרמה מיוחדת של 2 מיליארד שקל לעצמאיים, לעסקים קטנים ולעסקים בינוניים, זה במסגרת ההזרמה של ה-100 מיליארד שקל שהחלטנו עליהם – להבטיח שהכסף יגיע אליכם יותר מהר ויותר כסף.

בנוסף, ישבתי היום עם צוות כלכלנים בינלאומיים להחליט על הדברים החשובים ביותר – איך לתת תוכנית כלכלית שתבטיח את הצמיחה, את מקומות העבודה שלכם ואת הפרנסה שלכם. אנחנו עובדים בשבילכם כל הזמן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]