14 שנה אחרי הרצח האכזרי באשדוד: כתב אישום הוגש נגד אולג דוליה - 0404
14 שנה אחרי הרצח האכזרי באשדוד: כתב אישום הוגש נגד אולג דוליה דוברות המשטרה

14 שנה אחרי הרצח האכזרי באשדוד: כתב אישום הוגש נגד אולג דוליה

כתב אישום הוגש לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בב"ש נגד אולג דוליה, בן 54, בגין רצח קלרה רבין ז"ל בדירתה באשדוד לפני כ-14 שנים. דוליה מואשם בנוסף גם בנסיון שוד בנסיבות מחמירות.  

כמו כן הוגש כתב אישום נגד איגור קוסיאק, בן 51, בגין ביצוע עבירות של שידול לשוד וגרימת מוות ברשלנות.

מכתב האישום עולה כי הנאשם איגור קוסיאק ניצל את קשריו המשפחתיים עם המנוחה לקבלת מידע אישי על כך שכסף מוחזק בביתה ושבעלה נמצא בחו"ל, ושידל את חברו, הנאשם אולג דוליה, לשדוד את המנוחה, כל זאת מתוך ציפייה לקבל תמורה משלל השוד.

בלילה שבין 22.8.2006 לבין 23.8.2006, הגיע אולג, לבדו או יחד עם אחר שזהותו אינה ידועה בוודאות למאשימה, אל הבניין בו התגוררה המנוחה, כשהוא מצויד בחבל ובסכין מתקפלת. הנאשם טיפס על מסתורי הכביסה ועל הסורגים של הדירות בבניין, פרץ ונכנס אל הדירה דרך חלון הסלון שלא היה נעול. עת הנאשם חיפש כסף בחדרים, התעוררה המנוחה משנתה ונעמדה מולו, אז שלף הנאשם מכיסו סכין, פתח את הלהב ודקר את המנוחה תחילה בבטנה ולאחר מכן שש דקירות נוספות בפלג גופה העליון. כמו כן, כך על פי כתב האישום, במטרה לאפשר את מציאת הכסף וגניבתו או להקל עליהם, חנק הנאשם את המנוחה באמצעות חפץ קשיח בצווארה.

בבקשת המעצר ציינה הפרקליטות, כי הנאשם הצליח לחמוק מזרועות החוק במשך 14 שנים, ואלמלא זוהתה דגימת הדנ"א שהותיר מתחת לציפורני המנוחה, היה ממשיך את חייו מבלי ליתן את הדין על הרצח האכזרי שביצע. הפרקליטות מבקשת לעצור את שני הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]