באמצע הפלאפל | צפו: המשטרה מעכבת את עוזרו של בן גביר ללא סיבה נראית לעין - 0404

באמצע הפלאפל | צפו: המשטרה מעכבת את עוזרו של בן גביר ללא סיבה נראית לעין

חופש ביטוי? לפי משטרת ישראל נראה שזה מונח ששמור רק לאנשי שמאל. אם מפגיני השמאל יכלו להתפרע ולחסום כבישים במשך שעה וחצי סמוך למעון ראש הממשלה עד שהמשטרה התחילה לבצע מעצרים, כשמדובר באנשי ימין נראה שהיד הרבה יותר קלה על ההדק.

על רקע מצעד הגאווה בירושלים עצרה אמש (ראשון) משטרת ישראל את אלי ראקוב, עוזרו של איתמר בן גביר ומי ששימש כנהגו בזמן הבחירות האחרונות. בסרטון נראה ראקוב כשהוא באמצע האוכל ואינו מהווה סכנה לאיש. למרות המחאות במקום המשטרה עצרה את ראקוב. ממשטרת ישראל לא נמסרה סיבה למעצרו אלא שהיא מתבססת על "תמונת מודיעין".

אלי ראקוב מסר לחדשות 0404 כי לאחר שעוכב לא הייתה שום חקירה או חיפוש ולמעשה מדובר במעצר שווא.

ראקוב תיאר את שארע בזמן המעצר: "בשעה תשע בערב קבעתי להיפגש עם בנצי, הלכתי רגלית מהבית בקרית משה עד לקינג ג'ורג' ואף אחד לא פנה אליי כי העצרת כבר הסתיימה. תוך כדי הזמנת האוכל קפצו עליי פתאום הבלשים והחליטו לעכב אותי. קצין נוסף על מדים שהיה שם אמר להם שזה חסר טעם ואין לכך שום סיבה אך כפי שרואים בסרטון הייתה שם התעקשות בלתי סבירה וחסרת טעם.

אלי ראקוב מספר כי נעצר למשך כשעתיים וכי השוטרים לא שמרו על כללי משרד הבריאות: "זרקו אותי יחד עם כל המעוכבים והעצורים יחד בכוך קטן. יש לציין שמדובר בחדרון של כ-5 מטר כשאנו מעל 20 אנשים בפנים, כשחלק ללא מסיכות מאחר והן נקרעו" לדבריו, "השוטרים שם, גם היו כולם ללא מסיכות ואף אחד לא הקפיד על מרחק של 2 מטר".

ממשטרת ישראל: "היערכות משטרת ישראל לעצרת מתבססת כבכל אירוע הן על תמונת המודיעין והן על הערכות המצב, וכוללת בתוכה פעילות משטרתית גלויה וסמויה טרם העצרת ובמהלכה.
משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק ולמנוע מימוש כוונותיהם של אלו המבקשים לפגוע בזכות זו ולהפר את הסדר הציבורי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]